ВЕДЕННЯ І ЗАПОВНЕННЯ КНИГИ ОБЛІКУ ДОХОДІВ ДЛЯ ФОП, ЯКИЙ Є ПЛАТНИКОМ ЄДИНОГО ПОДАТКУ

"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна
E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку.

Зв'язатися зараз

ВЕДЕННЯ І ЗАПОВНЕННЯ КНИГИ ОБЛІКУ ДОХОДІВ ДЛЯ ФОП, ЯКИЙ Є ПЛАТНИКОМ ЄДИНОГО ПОДАТКУ

Час прочитання: 3 хв.

 Ведення бухгалтерської документації є важливим етапом роботи для будь-якого підприємця. Серед інших необхідних облікових документів для ФОП, які є платниками єдиного податку необхідно вести Книгу обліку доходів.

 Хоча в кінці 2019 року було інформація, що для тих підприємців, які перебувають на Єдиному податку і не платять ПДВ Книги обліку доходів будуть скасовані. Навіть був підготовлений відповідний законопроект №2524 від 4 грудня 2019 року. Але цей законопроект так і не був розглянутий у Верховній Раді України. Так що поки заповнювати Книгу обліку доходів доведеться. Саме з її заповненням і виникає безліч питань у ФОП. Отже, потрібно детально розкрити ті, які найбільш цікаві для підприємців.

 Що робити, якщо Книга обліку не заповнена і не зареєстрована в податковій?

 Перш за все, варто Книгу обліку зареєструвати в податкових органах, а вже потім заповнювати її за минулі періоди. Не варто це робити навпаки (заповнити, а потім реєструвати). Податківці можуть накласти санкції у вигляді попередження або штрафу за неналежне ведення доходів і витрат. Це передбачено в ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Мораторій на накладення штрафних санкцій в даному випадку не допоможе, оскільки це адміністративне правопорушення. Сума штрафу від 51 до 136 грн. Тобто, сума штрафних санкцій не велика, судовий збір не сплачується, оскільки податківці уповноважені на накладення штрафу.

 Що робити, якщо деякі сторінки в Книзі обліку зіпсовані, а записи відновлені з нової чистої сторінки?

 Якщо кілька чистих сторінок в Книзі обліку доходів були зіпсовані, то відповідальність за це не повинна наступати. А якщо зіпсовані вже заповнені листи, то може бути відповідальність знову ж відповідно до ст. 164 КУпАП за неналежне ведення доходів і витрат. Вся інформація, яка міститься на зіпсованих листах, повинна бути переписана в Книгу. Відповідно до механізму який, передбачає виправлення помилок. Після останнього запису слід прописати старими датами ті записи, які були зіпсовані, але без знака "+". Поруч з ними повинен бути підпис підприємця і вказати, що це відновлення записів з таких то сторінок.

 Після виправлення підприємцю вже нема чого боятися.

 Як заповнити Книгу ФОП, які знаходяться на Єдиному податку з РРО, якщо вони приймають оплату в готівковій та безготівковій формах?

 Якщо розрахунок відбувається в безготівковій формі через POS-термінали, то він хоч і вимагає РРО, але все одно вважається безготівковим платежем. Тому в Книзі доходів варто показувати цей дохід тим числом, яким він буде зарахований на рахунок підприємця. Це визначено в п. 292.6 Податкового кодексу України. Адже після оплати товару грошові кошти не завжди відразу зараховуються на рахунок ПП, часом це може зайняти кілька днів. Тому немає необхідності заповнювати Книгу доходів за даними Z-звітності. А також не варто через РРО виробляти оплату карткою як готівковий платіж. Звідси досить буде взяти підсумок готівки і записати його в Книгу обліку. Безготівковий розрахунок не враховується. Суму безготівкового розрахунку доцільно буде записати в Книгу згідно з випискою банку. У Книгу записується вся сума без урахування комісії. Цієї позиції також дотримуються податкові органи, згідно з листом ДФСУ №548 / 6 / 99-99-13-01-03-15 / ІПК від 01 березня 2019 року.

 За ФОП, які перебувають на загальній системі оподаткування у податківців дещо інша думка. Вони відзначають, що в Книгу обліку необхідно вносити саме підсумок по Z-звіту.

 Але це дещо не вірне твердження, адже дохід, який повинен бути відображений в Книзі повинен бути внесений тільки тоді, коли він потрапляє щодо підприємця, а не раніше.

 У зв'язку з тим, що в даний час штрафних санкцій за неоприбуткування готівки немає, то підприємці перебувають на загальній системі оподаткування, можуть заповнювати Книгу обліку доходів, в частині безготівкового розрахунку, по банківській виписці.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація