ВЕДЕННЯ БІЗНЕСУ В ЧЕХІЇ ДЛЯ УКРАЇНЦІВ

"Досконалість виконання у будь-якому аспекті вашого питання - наше кредо!"

Сіренко Микола Сергійович

Спеціаліст практик міграційного та корпоративного права, також спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС.

Зв'язатися зараз

ВЕДЕННЯ БІЗНЕСУ В ЧЕХІЇ ДЛЯ УКРАЇНЦІВ

Час прочитання: 2 хв.

Загальновідомо, що в кожній країні є свої нюанси при веденні бізнесу. Це залежить від багатьох факторів, зокрема, місцевого законодавства. Для потенційних підприємців за кордоном необхідно враховувати безліч нюансів, починаючи від організаційно-правових форм ведення бізнесу та закінчуючи введенням звітності та оподаткуванням. В цій статті наведена загальна інформація щодо особливостей ведення бізнесу для українців в Чехії.

Однією з переваг створення бізнесу в Чехії є те, що дана країна не ставить жодних обмежень іноземцям для ведення бізнесу в країні. Тобто, іноземні громадяни мають однакові права та обов'язки з громадянами Чехії при відкритті та веденні власної справи.

В якій господарській формі можна зареєструвати бізнес?

Українці, які бажають створити бізнес в Чехії можуть вибрати будь-яку форму господарювання починаючи від приватного підприємця, закінчуючи створенням товариства (ТОВ або АТ) чи кооперативу. Також є важливим, що для створення товариства з обмеженою відповідальністю за законодавством Чехії достатньо однієї особи, що значно спрощує процедуру реєстрації. Вимога щодо розміру статутного капіталу досить низька, але інформацію необхідно постійно перевіряти, тому не будемо зупинятись на конкретних показниках.

Реєстрація бізнесу в Чехії займає до 20 робочих днів. Загальна вартість на реєстрацію бізнесу включаючи усі реєстраційні збори починається від 1000 євро. Кожну конкретну ситуацію потрібно розглядати окремо.

Податкова система

Оподаткування бізнесу в Чехії побудовано по загальноєвропейському зразку.

  • Основний вид оподаткування це податок на прибуток який становить 19%. Якщо це інвестиційна діяльність, то податкова ставка може бути значно знижена і в деяких випадках навіть до 5%.
  • Стандартна ставка ПДВ в Чехії становить 21%, але вона також може бути знижена до 15%, а в окремих випадках і 10%.
  • Знижена ставка ПДВ застосовується до такої сфери бізнесу, яка займається медичним обладнанням, книгами або фармацевтичною продукцією.

Окрім цього українцям, які ведуть бізнес в Чехії потрібно сплачувати екологічний, транспортний податок та податок на нерухомість. Якщо бізнес стосується підакцизних товарів, потрібно враховувати відповідний акцизний збір.

З нашого досвіду можемо зазначити, що найбільш швидко окупним бізнесом у Чехії, зокрема, але не виключно є сфера обслуговування, туризм, сфера краси та організація дозвілля.

Податкова звітність

Податкова звітність подається в Чехії щороку в Податкове управління. Строк подання звіту до 31 березня поточного/наступного року.

Переваги

За загальним правилом, якщо громадянин України має бізнес в Чехії, то він може подати документи на отриманні бізнес-візи, що дозволяє йому перебувати в країні на законних підставах більше 90 днів. Проте, враховуючи теперішні реалії, відразу звертаємо увагу, що українці, які приїжджають в Чехію, можуть законно там перебувати виключно на підставі тимчасового захисту.

Одночасно з цим зазначаємо, що відповідний статус тимчасового захисту жодним чином не обмежує українців щодо праці або ведення власної справи.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Спеціаліст практик міграційного та корпоративного права, також спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація