"Досконалість виконання у будь-якому аспекті вашого питання - наше кредо!"
Спеціаліст практик міграційного та корпоративного права, також спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС.
ВЕДЕННЯ БІЗНЕСУ В АВСТРІЇ
Ведення бізнесу в багатьох країнах Європейського Союзу відрізняється, зокрема свої особливості встановлює Австрія. Так, в багатьох ця країна асоціюється з провідним туристичним центром гірськолижного курорту, одночасно з тим, люди зі сфери бізнесу пов'язують цю країну з можливістю відкриття та розвитку власної справи з комерційної точки зору в сфері надання послуг.
Але варто зауважити, що реєстрація власного бізнесу в Австрії не є досить простою. В тому числі це залежить від специфіки місцевого законодавства, яке висуває ряд вимог для відкриття власної справи.
Основні вимоги
- Досягнення особою, яка бажає створити бізнес 18 років.
- Наявність статутного капіталу, який є необхідним для ведення тієї чи іншої справи. Розмір капіталу залежить від організаційно-правової форми ведення бізнесу.
- Кваліфікація. Не в кожній країні є вимоги щодо наявної кваліфікації при відкритті бізнесу. В Австрії здебільшого потрібно мати диплом відповідної сфери діяльності, якою бажає займатися особа.
- Постійне місце проживання.
- Відсутність небезпечних захворювань. Це також специфічна вимога, яку зустрінеш не в кожній країні Європи та світу в цілому.
- Відсутність проблем із законом.
Організаційно правові форми ведення бізнесу
Найпоширенішими формами ведення бізнесу в Австрії є Товариство з обмеженою відповідальність (аналог) та Акціонерне товариство. Різниця в цих двох видах організаційно-правових форм, окрім корпоративних аспектів між учасниками (акціонерами), в розмірі статутного капіталу та кількості осіб, які можуть бути засновниками. Також можна реєструватися у формі Партнерства з відповідальністю обмеженого або необмеженого типу.
Незалежно від обраної форми господарювання засновник має мати установчі документи, які підписуються та завіряються нотаріально. Пізніше ці документи вносяться до Торговельного реєстру Австрії.
З переваг, зазначені форми господарювання можуть використовувати як резиденти так і нерезиденти. Для громадян Австрії доступна форма індивідуального підприємництва. Це щось подібне до нашого статусу Фізичної особи-підприємця. Але іноземці не можуть скористатися такою формою, вона призначена виключно для громадян Австрії.
Після обрання форми господарювання потрібно вибрати форму діяльності. Форми діяльності в Австрії досить цікавий аспект, адже їх всього чотири:
- Ремесло.
- Напрями, які не потребують дозволу.
- Напрями, які потребують дозволу.
- Вільні види діяльності. З переліком таких видів можна ознайомитися на сайті Міністерства праці. Якщо особа бажає займатися одним із таких видів діяльності, при цьому не маючи диплома відповідної професії, така особа може розраховувати на отримання ліцензії і здійснювати свою діяльність на основі такої ліцензії.
Податки в Австрії
Податкова система для ведення бізнесу також не є простою з точки зору навантаження. Залежно від отриманого доходу потрібно сплатити від 30 до 55%. Тобто система оподаткування прогресуюча - чим більший дохід, тим більше податків доведеться сплатити.
Які види діяльності заборонені в Австрії для іноземців?
Іноземець в Австрії не може відкрити бізнесу у сфері лотерей, енергетики, надання поштових та транспортних послуг, в сфері страхування та надання банківських послуг.
Підсумовуючи, якщо Ви розглядаєте можливість здійснення діяльності саме в Австрії, необхідно провести відповідну юридичну підготовку для коректного запуску Вашого бізнесу задля, запобігання несприятливих наслідків чи ускладнень у майбутньому.
Розрахувати вартість допомоги:
1 питання
Вашою справою займалися інші юристи?
2 питання
Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?
3 питання
Юридична допомога Вам потрібна терміново?
Спеціаліст практик міграційного та корпоративного права, також спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС.
Інші статті по цій темі:
передзвонимо
протягом дня