E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-01

Керівник практики міграційного права, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

ВАЖЛИВІ НОВИНИ ДЛЯ ІНОЗЕМНИХ ГРОМАДЯН У ЗВ’ЯЗКУ З ПОСИЛЕННЯМ КАРАНТИННИХ ЗАХОДІВ НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ

У зв’язку зі збільшенням кількості хворих на #COVID-19, Кабінет Міністрів України в кінці серпня продовжив карантин на території України до 31 жовтня 2020 року в рамках Постанови КМУ №641. Всі обмеження стосуються діяльності державних органів, особливості роботи зон для відпочинку, клубів і закладах громадського харчування.

 На іноземних громадян продовження карантину на території України і його жорсткість теж відобразиться не з кращого боку. Згідно з даною постановою заборонено в’їзд на територію України іноземним громадян з 28 серпня. Але, при всій складності ситуації право на в’їзд мають:

 • іноземні громадяни, які мають тимчасовий або постійний вид на проживання в Україні або право на тимчасовий або постійний вид на проживання в Україні;
 • іноземці, які є чоловіком / дружиною громадянина / ки України, які проживають на території України;
 • батьками дітей-українцем або дітьми громадян України;
 • іноземні громадяни, які їдуть в Україну з навчальною метою;
 • проїжджаючі транзитом через території України;
 • іноземці, які є біженцями або особами які потребують додаткового захисту;
 • іноземці, які офіційно працюють на території України;
 • іноземці, які їдуть в Україну в рамках міжнародних місій;
 • з лікувальною метою;
 • іноземні громадяни, які є членами міжнародної делегації;
 • іноземцям-дипломатичним представникам;
 • інші.

 При перетині кордону встановлено масу вимог, серед яких, обов’язкове пред’явлення медичного полісу страхування на час обсервації або в разі хвороби на термін планованого перебування іноземного громадянина на території України. Також є вимоги до таких страховок: вони обов’язково повинні видаватися компанією, яка зареєстрована в Україні або іноземною компанією з представництвом в Україні. Мають право не пред’являти медичні страховки іноземці, які мають постійний вид на проживання в Україні, військовослужбовці в ЗСУ і працівники дипломатичних представництв і консульських установ на території України.

 Внаслідок прийняття ЗУ №530-IX від 17.03.2020 року до всіх іноземних громадян, які в зв’язку з введенням карантину на території України не змогли вчасно виїхати за межі України або зробити процедуру обміну, або продовжити дозвіл на проживання на території України при черговому виїзді не застосовуватиметься адміністративне покарання у вигляді штрафних санкцій. Але це стосується тільки тих іноземних громадян, у яких настали відповідні наслідки після офіційного оголошення карантину в Україні і вони фізично були в Україні. Відповідним чином, ті іноземці, у яких термін перебування на території України закінчився в період карантину (з 12 березня 2020 року) будуть мати 30 календарних днів на проведення процедури своєї легалізації в Україні після офіційного зняття карантину.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація