"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина

Головний Бухгалтер

E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-10

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку

Зв'язатися зараз

ВАЛЮТНУ ДЕКЛАРАЦІЮ БІЛЬШЕ НЕ ПОДАЄМО!

Положення Закону України «Про валюті і валютні операції» від 21.06.2018 р № 2473-VIII, не містять вимог щодо декларування валютних цінностей. Тому декларація про валютні цінності за звітні періоди починаючи з І кварталу 2019 року не подається. Останнім періодом, за який необхідно було подавати декларацію, є 2018 рік (за станом на 01.01.2019 р).

Якщо у кого-то і були сумніви щодо скасування декларації про валютні цінності, то з появою даної консультації вони остаточно випаровуються. Окремі напівофіційні консультації з боку контролерів з’являлися і раніше, але їх статус не викликав особливої ​​довіри.
Нагадаємо, викликані ці сумніви були зовсім не тим, що Закон про валюту не передбачає декларування валютних цінностей та майна, які перебувають за межами України. Це і так зрозуміло і не викликає здивування. Питання полягало в тому, що цей Закон вступив в силу з 07.02.2019 р Декларування же відбувається щокварталу за станом на перше число квартала.То є, строго кажучи, період з 1 січня по 7 лютого залишався в підвішеному стані. Саме щодо цього періоду і було сумнів: а чи не скажуть контролюючі органи, що цей проміжок часу (або взагалі весь І квартал як перехідний період) все-таки потрібно закрити декларацією? Ми зі свого боку не бачимо підстав для таких фіскальних висновків, адже на дату декларування (на перше число другого кварталу) обов’язок подання декларації вже не буде діяти. Власне про це і розповідає ця консультація.
По-перше, це правильно з формальних причин, про які ми сказали вище.
По-друге, декларується не рух валютних цінностей та майна, так би мовити, «за» період, а їх наявність на певну дату. Сама по собі дата 7 лютого (або якась інша дата, крім першого числа кварталу) ніякого правового значення не має. Тому декларування періоду з 01.01.2019 по 07.02.2019 р по своїй суті невірно. Ну а про весь І квартал (станом на 01.01.2019 р) і мови не може бути.
У підсумку констатуємо факт: останню валютну декларацію потрібно було подати в терміни, встановлені для подання податківцям фінзвітності за станом на 01.01.2019 р.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація