Фото: В УКРАЇНІ ДОЗВОЛИЛИ РЕЄСТРУВАТИ НЕРУХОМІСТЬ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

В УКРАЇНІ ДОЗВОЛИЛИ РЕЄСТРУВАТИ НЕРУХОМІСТЬ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Час прочитання: 2 хв.

Зв’язатися зі спеціалістом

Нерухомість, яка знаходиться на тимчасово окупованих територіях, стає болісною темою для тих, кого війна торкнулася особливо та вплинула на майновий стан чи змусила покинути домівку. Міністерство юстиції України підготувало та оприлюднило Наказ, який вже вступив у законну силу та регулює питання щодо нерухомості на територіях, які є тимчасово окупованими. Пропонуємо більш детально ознайомитися з тим, що саме він передбачає. Це Наказ від 30.08.2022 № 3642/5.

Які зміни ввів наказ?

З останнього дня серпня 2022 року до завершення одного місяця з моменту припинення чи скасування воєнного стану було дозволено здійснювати реєстрацію прав власності та інших речових прав на нерухомість, котра знаходиться в АР Крим та м. Севастополь, а також окупованих районах Донецької, Луганської, Харківської, Херсонської, Миколаївської та Запорізької областей.

Які договори тепер можна укладати щодо такої нерухомості?

Ідеться про такі договори, як:

  • обмін;
  • купівля-продаж;
  • дарування.

Таким чином, передбачено достатньо широкий спектр правочинів, що розширить можливості правовласників у контексті володіння, користування й законного розпорядження своїм майном.

Хто може посвідчити такі договори?

Посвідчувати договори  можуть лише ті нотаріуси, які були включені до спеціального Переліку. У ньому зазначені фахівці, котрі мають повноваження в умовах воєнного стану здійснювати нотаріальні дії щодо нерухомості. Це дуже важливий аспект, оскільки так Мін'юст убезпечив сферу від зловживань та дій недобросовісних фахівців.

Які ще важливі дії дозволив Наказ?

Окрім нерухомості, був ряд інших вагомих питань, яких торкнувся цей Наказ. Зокрема ідеться про реєстрацію громадських формувань та юридичних осіб,  які знаходяться на вже згаданих територіях. Можна реєструвати такі осередки, незалежно від місцезнаходження.

Також Наказом передбачені деякі зміни, що стосуються реєстрації релігійних громад, котрі знаходяться у Києві та Київській області. Передбачено, що реєстраційні дії проводитимуться уповноваженими суб’єктами Києва та області.

Підводячи риску…

Отож, нормативно-правовий акт Мін'юсту врегулював деякі важливі питання у різних галузях суспільного життя. Зокрема тема нерухомості, котра знаходиться на окупованих територіях, дійсно була на часі та чекала законодавчого висвітлення. Тепер власникам буде легше здійснювати обмін, купівлю-продаж та дарування. А те, що до цього процесу долучене лише перевірене та затверджене Мін’юстом коло фахівців, убезпечує від маніпуляцій та зловживань.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація