"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс наших клієнтів – час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Заступник керуючого партнера

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

УЗАКОНЕННЯ РЕКОНСТРУКЦІЇ ОБ‘ЄКТІВ НЕРУХОМОСТІ З КЛАСОМ НАСЛІДКІВ CC1

Поняття «реконструкція» вживається у тих випадках, коли йдеться про перебудову вже існуючого об’єкта нерухомості з втручанням у несучі конструкції та/ або фасад, зміною функціонального призначення або геометричних форм, здійсненням прибудови або надбудови. Натомість реконструкцію не слід плутати з ремонтом, який не передбачає вказаних втручань та змін.

До відома! Серед поширених видів реконструкції – прибудова, облаштування вхідної групи, отвір в стіні, перенесення стіни, демонтаж стіни, об’єднання кімнат, знесення віконного блоку, об’єднання кухні з балконом, об’єднання кімнати з балконом, об’єднання двох квартир, розширення дверного отвору.

Для квартир, приватних будинків та комерційних будівель з незначним класом наслідків (CC1) передбачається спрощена процедура документального оформлення реконструкції. Проте без належного практичного досвіду пройти потрібний алгоритм дій без помилок буває нелегко, особливо з огляду на нововведення у сфері державного регулювання архітектури та містобудування.

Щоб не ускладнювати собі життя отриманням дозвільних документів на реконструкцію, звертайтеся до фахівців ЮК «Приходько та Партнери». Ми без зайвих клопотів вирішимо ваше питання!

Етапи оформлення реконструкції об’єкта CC1

Щоб узаконити реконструкцію, потрібно пройти ті кроки, що й при оформленні новобудови. Застосовується наступний алгоритм дій:

Крок 1

Розробляється та узгоджується сертифікованим архітектором проект реконструкції.

Важливо! При розробці проекту беруться до уваги індивідуальні вимоги замовника, рік побудови та особливості конструкції будівлі, планування квартири, навантаження на стіни таке інше. Іноді на етапі проектування береться згода від сусідів, оскільки реконструкція тягне за собою певні наслідки для них.

Крок 2

Оформляється будівельний паспорт.

Крок 3

Реєструється повідомлення про початок будівельних робіт (через портал держ. послуг «Дія» або через ЦНАП).

Крок 4

Оформляється новий технічний паспорт (із залученням сертифікованого фахівця).

Крок 5

Подається декларація про введення об’єкта в експлуатацію.

На що слід звернути увагу для успішного узаконення реконструкції?

Як і кожен об’єкт будівництва, так і кожна реконструкція має свої індивідуальні особливості. Тому попередньо, до здійснення будь-яких будівельних робіт, варто проконсультуватися як з сертифікованими архітекторами, так і з юристами. Деякі перебудови легалізувати вкрай складно чи навіть неможливо. Натомість оформлення документів вже після виконання робіт – це часто складніше завдання, ніж дотримання коректної процедури отримання дозволів, а вже потім виконання робіт.

Один з важливих чинників швидкого та успішного оформлення дозвільних документів на реконструкцію – наявність усього необхідного комплекту правовстановлюючих документів на об’єкт (тобто документів, що засвідчують право власності). Якщо йдеться про будинок, то в комплекті має бути також документ на земельну ділянку.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація