Узаконення прибудови до житлового будинку. Алгоритм узаконення

"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

Узаконення прибудови до житлового будинку. Алгоритм узаконення

Час прочитання: 2 хв.

Більшість власників приватних будинків впевнені в тому, що мають право на власній ділянці споруджувати будь-які прибудови. Однак, відповідно до сучасного українського законодавства, самовільне будівництво передбачає стягнення штрафів. Для узаконення прибудови до житлового будинку в обов’язковому порядку треба отримати відповідні дозвільні документи.

Що вважати прибудовою? Прибудова – будь-який об’єкт, який безпосередньо пов'язаний з житловою (головною) будовою.

Прибудова належить до категорії великих змін в плануванні будинку. Процедура узаконення безпосередньо залежить від того, в який час було побудовано цю споруду:

  • До 1992 року – спрощена схема.

Не потрібно вводити прибудову в експлуатацію. Вся річ у тім, що до серпня 1992 року в українському законодавстві не було вимог, які стосуються введення будинків в експлуатацію. Таким чином, узаконення будівництва прибудови не передбачає штрафів за самовільне будівництво. Щоб зареєструвати право власності Вам достатньо пройти процес технічної інвентаризації. Мова йде про технічних паспорт з даними про рік зведення прибудови до житлового будинку. Прибудова реєструється саме на основі цього документа.

  • Після 1992 року – узаконення передбачає складніший процес.

Перший етап – підготовка відповідних документів:

  1. Паспорт та ІНН власника (співвласників).
  2. Документи на право власності (на будинок і земельну ділянку, на якій розміщується прибудова).
  3. Технічний паспорт.
  4. Ескіз майбутнього будівництва чи проєкт.

Другий етап узаконення прибудови передбачає:

  • Розробку технічної документації, де будуть зазначені всі об’єкти прибудови.
  • Технічний звіт від інженера. Потрібний у випадках, коли мова йде про додаткові прибудови площею понад 100 м² і до 300 м².
  • Реєстрацію декларації щодо підтвердження готовності споруди до подальшого використання.
  • Видачу довідки про присвоєння будівлі власної поштової адреси.
  • Внесення прибудови до реєстру нерухомого майна.

Після проходження цього етапу власник отримує витяг про право власності на нерухомість.

Для об’єктів, площа яких складає від 300 до 500 м² буде ще один етап – він виконується тільки після отримання техпаспорта. Треба укласти договір-підтвердження щодо участі в міській/сільській інфраструктурі.

Прибудова до багатоквартирного будинку оформлюється тільки за фактом будівництва. Для цього обов’язково треба отримати згоду від сусідів. Наступний етап – оформлення документів на землю, отримання містобудівних умов і обмежень. Далі все йде за стандартною схемою: підготовка проєкту → технічний паспорт → реєстрація декларації.

Пам’ятайте про те, що зведення будь-яких незаконних об’єктів, в тому числі самовільна прибудова до житлового будинку передбачають накладення штрафних санкцій на власника. Для узаконення прибудови зверніться до спеціалістів нашої  юридичної компанії «PRIKHODKO & PARTNERS». Всі послуги надаються відповідно до угоди, яка укладається між нашою компанією та замовником. Ми допоможемо якісно розв’язати всі Ваші питання щодо узаконення прибудови в найкоротший час!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація