Усиновлення дитини з пологового будинку
E-mail
kletsko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-41

Юрист сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучень та спадкових справах.

Зв'язатися зараз

Усиновлення дитини з пологового будинку

Час прочитання: 3 хв.

За загальним правилом усиновлення дитини відбувається в досить ранньому віці, оскільки так в громадян є можливість впливати на характер дитини та займатися її повноцінним вихованням.

Однак, виникає питання з якого мінімального віку можна усиновити дитину з пологового будинку та що для цього потрібно зробити громадянам? В цьому і наявна актуальність обраної тематики на сьогодні.

А тому у цій статті ми поговоримо про особливості усиновлення дитини з пологового будинку, при цьому аналізуючи низку законодавчих актів України.

Які існують правові особливості усиновлення дитини з пологового будинку?

Положення Сімейного кодексу України передбачають, якщо дитину залишила біологічна матір чи інші члени родини в пологовому будинку і не зʼявляються протягом 2 місяців, щоб її забрати, то в такому випадку дитина може бути усиновлена іншими громадянами (ч. 1, 2 ст. 209 СКУ).

Отже, можна сказати, що Сімейний кодекс України виділяє 3 категорії дітей, що підлягають усиновленню з пологового будинку, а саме:

  • діти, що були покинуті в пологовому будинку або будь-якому іншому закладі охорони здоровʼя, медичному закладі;
  • дітей, яких відмовилися забрати біологічні батьки, а також інші члени їх родини (дід, баба, брат, сестра, тітка, дядько тощо);
  • дітей, яких було підкинуто чи знайдено.

Дитину слід вважати покинутою в пологовому будинку, якщо її біологічний батько чи мати написали письмову заяву про відмову від дитини, а також якщо такий документ взагалі відсутній та неможливо встановити їх місцезнаходження.

Дитину слід вважати підкинутою чи знайденою, якщо вона перебуває на території пологового будинку чи медичного закладу, однак її матір здійснювала народження дитини в іншому місці, а не в самому закладі охорони здоровʼя (наприклад, вдома).

Якщо біологічні батьки дитини написали заяву про відмову від неї, то в такій заяві слід вказати про надання згоди на усиновлення дитини іншими громадянами.

У разі відсутності надання такої згоди у письмовій заяві від батьків дитини, вона може бути усиновлена лише у таких випадках (ч. 1 ст. 219 СКУ):

  • якщо місцезнаходження біологічних батьків невідоме;
  • біологічні батьки були визнані безвісно відсутніми, недієздатними чи оголошені померлими та наявне судове рішення, що підтверджує ці факти;
  • біологічні батьки були позбавлені батьківських прав щодо дитини, яку хочуть усиновити інші громадяни;
  • після народження дитини її біологічні батьки протягом 2 місяців не зʼявилися до пологового будинку чи іншого закладу охорони здоровʼя, та не забрали дитину до себе в сімʼю. Крім цього запис про біологічних батьків повинен бути вчинений згідно із приписами ст. 135 СКУ.

Якщо дитина була покинута чи знайдена на території пологового будинку, та не можна встановити хто є її біологічними батьками, близькими родичами або іншими членами сімʼї, то в такому випадку складається відповідний акт працівниками закладу охорони здоровʼя, а також органами Національної поліції в якому детально описується за яких обставин було знайдено таку дитину та де саме її знайшли.

Крім цього, на акті робиться також відмітка про те, що неможливо встановити місцезнаходження батьків дитини.

Важливо! На підставі цього акту, і буде відбуватися процедура взяття на облік дитини до служби у справах дітей, оскільки усиновлення дитини із пологових будинків та лікувально-профілактичних закладів не здійснюється.

Ви хочете усиновити дитину з пологового будинку, однак не знаєте всіх юридичних нюансів цієї процедури?

В такій ситуації звертайтесь до адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Наші юристи володіють ґрунтовними знаннями у сфері сімейного права України, а тому завжди допоможуть клієнтам вирішити складні питання, що повʼязані із цією галуззю права. Не зволікайте та приходьте на консультацію саме до нас!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація