Фото: УСУНЕННЯ ПЕРЕШКОД У СПІЛКУВАННІ З ДИТИНОЮ

"Justitia omnibus - Справедливість для всіх!"

Рябчук Оксана Павлівна

Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.

Зв'язатися зараз

УСУНЕННЯ ПЕРЕШКОД У СПІЛКУВАННІ З ДИТИНОЮ

Час прочитання: 2 хв.

З часом шлюбні стосунки між чоловіком та дружиною можуть погіршуватись, що іноді призводить до розлучення. Проте, особисті відносини, конфлікти подружжя жодним чином не повинні перешкоджати здійсненню ними своїх батьківських прав та виконанню батьківських обов‘язків, адже в Україні сім‘я, дитинство, батьківство та материнство охороняються державою.

Міжнародні принципи забезпечення найкращих інтересів дитини також передбачають, що діти у разі розлучення батьків мають право регулярно підтримувати особисті відносини як з матір‘ю, так і з батьком. Але на практиці батьки не завжди цього дотримуються та навіть погрожують відібранням дитини. У даній статті розберемо, як захистити свої батьківські права, якщо Ви проживаєте окремо від дитини.

Встановлення графіку побачень з дитиною

Це питання може бути врегульоване між батьками такими способами:

  •  у договірному порядку шляхом укладення нотаріально посвідченої угоди;
  •  органом опіки та піклування: у такому разі один з батьків має право подати заяву до служби у справах дітей та сім’ї з вимогою встановлення графіку;
  •  у судовому порядку: особа, права якої у даному випадку порушуються, може подати до суду позовну заяву про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною.

Отже, юридично закріплений графік побачень з дитиною може полегшити реалізацію Ваших батьківських прав та виконання обов’язків, встановлених законом.

Обов’язок виконання рішення органу опіки та піклування

При постановленні рішення органом опіки та піклування вивчаються умови життя батьків, їхнє ставлення до дитини та інші важливі обставини. Вказане рішення вважається обов’язковим, а якщо особа ухиляється від його виконання - її можуть зобов’язати відшкодовувати моральну та матеріальну шкоду, завдану цим іншому з батьків.

Так, служба у справах дітей та сім‘ї уповноважена складати протоколи про адміністративні правопорушення на підставі невиконання рішення органу опіки та піклування щодо визначення способів участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею того з батьків, хто проживає окремо від дитини (стаття 184 КУпАП).

Вирішення спорів з даного питання судом

Якщо у Вас виникла ситуація, коли батько чи мати, з якими проживають діти, усіма способами перешкоджають спілкуванню з ними, а також ухиляються від виконання рішення органу опіки та піклування, яким встановлено графік побачень з дітьми - положеннями Сімейного кодексу України передбачена можливість звернення до суду з позовною заявою про усунення цих перешкод.

       При розгляді справи судом детально вивчається ставлення батьків до виконання своїх обов‘язків, вік і стан здоров‘я дитини, її прихильність до кожного з батьків, стан психічного здоров‘я та схильність батьків до зловживання алкоголем чи наркотичними засобами тощо.

Підсумовуючи вищевказане можемо зробити висновок, що охорона батьківства, материнства та забезпечення найкращих інтересів дітей є одними з найбільш пріоритетних завдань нашої держави. Безумовно, найкращим варіантом вирішення даного питання є домовленість між батьками.

Але у разі, якщо батьківські права особи порушуються, досить часто виникає необхідність в отриманні кваліфікованої допомоги юриста, який зможе роз’яснити всі деталі та повністю супроводжувати справу до отримання позитивного результату. Юристи та адвокати компанії «Приходько та партнери» мають багаторічний досвід у вирішенні даного питання та зможуть надати Вам допомогу у найкоротші терміни.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація