E-mail
yarmoliuk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-01

Спеціаліст практик міграційного та корпоративного права, також спеціалізується на юридичному супроводі стартап-проектів.

Зв'язатися зараз

УСИНОВЛЕННЯ ДИТИНИ

 У мобільному додатку Consultant (юридичні та бухгалтерські консультації online), було викладено цікаве питання, а саме: «Які документи потрібні для всиновлення дитини ?».

 На сьогоднішній день дане питання є досить актуальним, оскільки проблематика сирітства є однією із найактуальніших в України.

 Документи для усиновлення дитини

 Отже відповідно до п. 22 Постанови КМУ № 905 від 8 жовтня 2008 року для усиновлення дитини потрібно подати наступні документи до Служби у справах дітей (за місцем проживання):

 • Заяву про взяття на облік у якості кандидата в усиновлювачі;
 • Копія паспорта, що посвідчує особу;
 • Довідка про заробітну плату за останні 6 місяців, декларація про доходи за останній рік, що засвідчена органом ДПС.

 Для сімейних пар додаються:

 • Копія свідоцтво про шлюб;
 • Висновок про стан здоров’я кожного з заявників;
 • Нотаріально засвідчена згода другого з подружжя на всиновлення дитини;
 • Довідка про відсутність судимості кожного із заявників;
 • Копія документу, що підтвердить право власності або право на користування житлового приміщення;
 • Довідка про проходження курсу з питання виховання дітей сиріт і дітей, що позбавлені батьківського піклування.

 Після цього, Служба у справах дітей на підставі заяви протягом 10 днів готує висновок про доцільність усиновлення, де буде зазначено інформацію про відповідність даного всиновлення інтересам дитини. Даний висновок подається до суду, оскільки усиновлення дитини в Україні відбувається фактично за рішенням суду.

 Хто може бути всиновлювачем

 Усиновити дитину має право особа котра досягла 21 річного віку, проте винятком є усиновлення родичем, у такому випадку усиновлювач має бути старше від дитини не менш ніж на 15 років.

 Також, Сімейним кодексом встановлений порядок вирішення ситуацій коли одну дитину бажають усиновити кілька не пов’язаних між собою осіб. У такому випадку приоритет на усиновлення матимуть особи котрі:

 • Мають сім’ю і виховують в ній дитину;
 • Є чоловіком матері, дружиною батька;
 • Усиновлює кількох дітей, що є братами або сестрами;
 • Є родичем дитини.

 Проблематика

 Слід зауважити, що в Україні наразі існує проблема із тим, що на практиці доволі тяжко усиновити дитину особам, що не перебувають у шлюбі. Вагомим недоліком є також те, що Міністерство соціальної політики України не висвітлює офіційну статистику відносно кількості всиновлених дітей за той чи інший період, а також не існує офіційної статистики із якої було би можливим дізнатись інформацію відносно осіб, що всиновили дитину, тобто це було подружжя, жінка або чоловік…

 Дані «Недоліки», не дають можливість зрозуміти загальний стан речей у галузі проблематики сирітства, а тільки сприяють розвитку корупції та бюрократії. Із цього виходить, що на державному рівні, дана галузь регулюється досить поверхнево, оскільки на шляху до всиновлення дитини існує безліч перешкод, а самостійній особі, що не перебуває у шлюбі, як писалось вище, вкрай складно отримати дозвіл на всиновлення дитини, а в окремих випадках взагалі не можливо. Особисто на мою думку, сам процес усиновлення і подальша доля дитини, з боку Держави контролюється наразі не належним чином.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація