УСИНОВЛЕННЯ ДІТЕЙ В УКРАЇНІ: В ЧОМУ СКЛАДНОСТІ?

"Очікуваний результат від нашої роботи - наша норма. Давати клієнту більше ніж він очікує - наша ціль."

Сулик Роман Андрійович

Expert in the field of family, civil, labor law, intellectual property law

Зв'язатися зараз

УСИНОВЛЕННЯ ДІТЕЙ В УКРАЇНІ: В ЧОМУ СКЛАДНОСТІ?

Час прочитання: 3 хв.

 Усиновлення завжди було і залишається найкращим варіантом влаштування долі дітей, позбавлених батьків і батьківського піклування. Адже тільки справжня сім'я і батьківська турбота є запорукою нормального соціального, духовного розвитку дитини і його щасливого майбутнього.

 На жаль, в Україні спостерігається стрімке зниження кількості усиновлених дітей. Для розуміння масштабу проблеми, за останні 20 років кількість усиновлених дітей зменшилася більш ніж в 5 разів. У 2019 в Україні було усиновлено лише 1419 дітей, в той час як в 2010 році - 4865, а 2010 - 7692. Головною причиною такої критичної ситуації, як і раніше залишається матеріальний фактор. До того ж, усиновлення є досить складним юридичним процесом, який може розтягнутися на роки.

У чому складність процедури усиновлення?

 Передача дитини в сім'ю відбувається виключно за рішенням суду. Для того, щоб отримати позитивне рішення, потрібно пережити складний процес, який включає в себе постановку на облік кандидатів на усиновлення в Службі у справах дітей, проходження спеціального навчання, вибір і знайомство з дитиною, отримання висновку Служби у справах дітей про можливість усиновлення такої дитини. І тільки після проходження всієї встановленої законом процедури та отримання всіх необхідних документів, можна звертатись до суду з позовом про усиновлення. Після чого відбувається судовий розгляд справи про усиновлення, винесення рішення судом і його виконання.

Як стати на облік в кандидати?

 Для того, щоб стати на облік кандидата на усиновлення, потрібно звернутися із заявою та відповідним пакетом документів до Служби у справах дітей. Служба перевіряє документи протягом 10 днів і розглядає питання про можливість заявників бути усиновлювачами, проводить з ними співбесіду, складає акт обстеження житлово-побутових умов. При позитивному висновку ставить заявників на облік.

Чи є обмеження щодо того, хто може усиновити дитину?

 Майбутні батьки повинні строго відповідати певним вимогам. Стати усиновлювачами можуть дієздатні особи, які досягли 21 року, та є старшими усиновленої дитини на 15 років, з бездоганною репутацією і позитивними моральними якостями. До вимог відносяться фінансова спроможність усиновителів, відсутність судимості за злочини проти неповнолітніх та за тяжкі та особливо тяжкі злочини. На рішення також впливають умови, в яких проживають майбутні батьки, наявність житлоплощі, їх здоров'я і спосіб життя, які повинні строго відповідати інтересам дитини. Крім того, кандидати на усиновлення повинні пройти навчання з виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

 

 

 Усиновлення найкраща форма влаштування долі дітей, позбавлених батьків і батьківської турботи.

 Усиновлення істотно відрізняється від інших форм влаштування дітей в сім'ї. При усиновленні дитина отримує законні права дочки або сина, а у батьків усиновителів виникають ті ж права і обов'язки, що і у біологічних батьків, в тому числі право на спадщину та виплату аліментів. Дитина при усиновленні набуває справжніх батьків, братів, сестер, родичів і втрачає статус дитини-сироти. Дитині можна змінити прізвище, ім'я, по батькові, день і місце народження.

 І все ж таки, строгість процедури і обмеження спрямовані на захист інтересів дитини, а основними негативними факторами, що впливають на кількість усиновлених дітей, все-таки залишаються низька культура усиновлення в Україні, проблеми на етапі співпраці з інтернатами і тривалість судового процесу.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Expert in the field of family, civil, labor law, intellectual property law

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація