"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна

Головний Бухгалтер

E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-10

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку

Зв'язатися зараз

УНИКНЕННЯ ПОДВІЙНОГО ОПОДАТКУВАННЯ ФОП

 Досить часто у діяльності фізичної особи-підприємця виникає ситуація, коли на розрахунковому банківському рахунку відсутні грошові кошти, а терміново потрібно перерахувати оплату постачальнику, сплатити податки, виплатити заробітну плату тощо. Крім того це й стосується випадків, коли Ви лише почали здійснювати господарську діяльність, відкрили рахунок, однак на ньому кошти відсутні.

 У вищевказаних питаннях підприємець приймає рішення поповнити рахунок ФОП готівкою. І, як свідчить практика, досить часто такі кошти працівники Державної податкової служби України в подальшому при перевірці прирівнюють до доходу. Це має важливе значення для ФОПів 3 групи та тих, що близькі до переліміту доходу на спрощеній системі оподаткування.

Тож як правильно внести свої кошти і уникнути подвійного оподаткування?

1. Внесення виручки

 Даний спосіб підійде для тих, хто отримує оплату за свої товари чи послуги готівкою. Якщо в день отримання готівкового доходу відобразили таку суму в Книзі обліку доходів, а потім вносите ці гроші на свій підприємницький рахунок – то повторно відображати цю суму в Книзі і оподатковувати не потрібно. У призначенні платежу варто написати: «Виручка за (період) …»

2. Внесення власних коштів

 Здавалося б, що жодних особливостей тут не може та не повинно бути. Кошти, які вже були оподатковані не можуть бути доходом. До речі, така думка підтримується і судовою практикою. Проте у інспекторів Державної податкової служби України, як завжди, є власна думка. Нерідко податківці прирівнюють до доходу ФОП на спрощеній системі оподаткування суми коштів, які ФОП вносить на підприємницький рахунок «як власні кошти».

 Тому, якщо готові в разі потреби відстояти свою думку аж до судової процедури оскарження, то можете поповнювати рахунок ФОПа власними коштами. При цьому варто вказати призначення платежу: «поповнення оборотних коштів власними коштами після оподаткування».

3. Поворотна фінансова допомога

 Ще один спосіб поповнити рахунок ФОП без оподаткування особистими коштами – оформити договір надання поворотної фінансової допомоги. Але тут варто врахувати один нюанс: фізична особа-підприємець не може укласти такий договір сам із собою. Позичальником може виступити ваша довірена особа, друг, товариш чи контрагент (партнер). Призначення платежу варто вказати наступне: «поворотна фінансова допомога згідно договору №….».

 Крім того варто пам’ятати, що таку поворотну фінансову допомогу потрібно повернути протягом дванадцяти календарних місяців з дати отримання. В інакшому випадку цю суму доведеться включити в дохід.

 Для уникнення помилок в заповненні та поданні звітності рекомендуємо користуватися професійною допомогою юриста та бухгалтера. Юридична компанія «Приходько та партнери» має багаторічний досвід супроводу бізнесу, тому наші професіонали нададуть Вам професійну та кваліфіковану допомогу у повному обсязі та належним чином. Звертайтеся, ми з радістю Вам допоможемо.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація