E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-01

Керівник практики міграційного права, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

УКРАЇНА І РОСІЯ: МІГРАЦІЙНІ ПИТАННЯ

 Світова криза у відносинах між країнами Заходу і РФ особливо відчутний, коли мова заходить про Україну – каталізаторі розриву цих же відносин. Якщо відкинути від уваги Мінські угоди, які об’єднують український, російський, європейський і американський народи – стратегічного діалогу взагалі не існує.

 Але не дивлячись на агресію РФ і небажання йти на мирову, Україна всіляко продовжує йти на поступки, пропонує угоди і не втрачає надії на відновлення миру і дружніх відносин між двома братніми народами.

 У питанні набуття громадянства України громадянами Російської Федерації, був спрощений порядок надання документа, що підтверджує вихід з громадянства Російської Федерації. Чітко прописано в законодавстві України, що громадяни РФ, які не мають можливості надати документ, що підтверджує факт виходу з громадянства РФ, через наявність підстав, що не залежать безпосередньо від заявника – можуть подати відповідну заяву в ДМС на території України і закінчити процедуру отримання українського громадянства. У позначку, в квітні 2019 року Президент РФ підписав Указ, відповідно до якого жителям Донецької і Луганської областей було надано право на набуття громадянства РФ у спрощеному порядку (за законодавством РФ іноземним громадянам громадянство РФ можна оформити в звичайному порядку, спрощеному і особливому).

 Також, в січні 2020 року громадяни України не повинні в обов’язковому порядку проходити іспит на знання російської мови і надавати відповідні підтверджуючі документи. Від даного зобов’язання українці звільняються.

 При практичному зіткненні з оформленням документів видно, що РФ залишається країною агресором, потенційно небезпечної для України і її іммігранти все-одно проходять відповідну «чистку» на території України. Наприклад, в питанні оформлення тимчасової посвідки на проживання на території України, при отриманні дозволу на імміграцію і тим більше, оформленням громадянства України – громадяни РФ піддаються більш істотною і ретельній перевірці: адреси проживання на території України, підстав для оформлення тимчасового або постійного виду на проживання (найскладнішими категоріями є волонтерство та працевлаштування на території України, так як, на думку ДМС і представників правоохоронної системи – саме ці категорії можливо штучно відтворити для отримання документів на території України, а це дуже легко прив’язати до адміністративної, а то і кримінальної відповідальності), перевірка документів на справжність та інше.

 При питаннях оформлення документів для громадян Російської Федерації обов’язково необхідно мати особистого юриста для того, щоб зуміти як правильно оформити документи і не мати проблем в майбутньому. Звертайтеся до фахівців юридичної компанії «Приходько та партнери», наші юристи чітко і правильно допоможуть пройти та впоратись Вам з усіма складнощами ситуації в державних органах і зроблять всю рутинну роботу замість Вас.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація