УКЛАДЕННЯ ШЛЮБНОГО ДОГОВОРУ МІЖ ПОДРУЖЖЯМ

"Justitia omnibus - Справедливість для всіх!"

Рябчук Оксана Павлівна

Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.

Зв'язатися зараз

УКЛАДЕННЯ ШЛЮБНОГО ДОГОВОРУ МІЖ ПОДРУЖЖЯМ

Час прочитання: 2 хв.

Із розвитком сімейних відносин у осіб, що мають намір створити сім’ю або вже перебувають у шлюбі почали виникати спірні питання стосовно того, як можливо на рівні закону врегулювати майнові відносини, визначити обсяг належного кожному з них майна з метою уникнення у майбутньому суперечок, зокрема, щодо його розподілу. На сьогодні одним з найбільш дієвих способів у вирішенні даного питання є укладення шлюбного договору, передбаченого  чинним законодавством України. У даній статті розповімо про значення та основні аспекти укладення зазначеного договору.

 Кому надається право укладення шлюбного договору?

Така можливість існує для осіб, що подали заяву про реєстрацію шлюбу до органу державної реєстрації актів цивільного стану або вже перебувають у шлюбі. Якщо однією зі сторін, які бажають укласти договір є особа, яка не досягла вісімнадцяти років, необхідною умовою є одержання письмової згоди її батьків, що посвідчується нотаріусом.

УКЛАДЕННЯ ШЛЮБНОГО ДОГОВОРУ МІЖ ПОДРУЖЖЯМ

Які відносини можуть бути врегульовані даним договором?

Перш за все, за допомогою такого договору можливо узгодити лише майнові відносини між чоловіком та дружиною, визначивши майнові права та обов’язки кожного з них, а також майнові права та обов’язки, що стосуються  подружжя як батьків.

  1. Правовий режим майна: є можливість закріпити положення про те, яке майно буде вважатися спільною сумісною, частковою чи особистою власністю чоловіка та дружини; досягнути згоди у питанні можливого розподілу майна та його використання для забезпечення потреб дітей.
  2. Порядок користування житлом: сторони договору можуть домовитись про порядок проживання та користування житлом, яке належить одному з них, обом з подружжя чи їхнім родичам.
  3. Встановлення права на утримання: вказаним договором можливо забезпечити утримання одного з подружжя іншим, умови щодо сплати аліментів.

 

Важливо знати, що:

  • шлюбним договором неможливо врегулювати особисті стосунки подружжя, у тому числі між ними та дітьми;
  • не допускається зменшення обсягу прав дітей або створення невигідного матеріального становища для чоловіка чи дружини.

 

Чи можливо змінити умови такого договору?

Так, подружжя має право змінити шлюбний договір або взагалі відмовитись від нього, попередньо узгодивши це питання між собою — у такому разі угода про зміну договору або заява про відмову має бути засвідчена нотаріусом.

Якщо змінити або розірвати договір має бажання лише один з подружжя, справа вирішується у судовому порядку.

До юристів та адвокатів Юридичної компанії «Приходько та партнери» нерідко звертаються з проханням роз’яснення усіх деталей та процедури укладення шлюбного договору. Якщо Ви маєте намір укласти вказаний договір, наші спеціалісти в галузі сімейного права неодмінно зможуть проконсультувати, скласти проект договору задля уникнення порушень прав та інтересів подружжя, а також за потреби надати повний юридичний супровід справи щодо його розірвання чи визнання недійсним у суді.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація