УКЛАДАННЯ ШЛЮБУ АБО ОФОРМЛЕННЯ РОЗЛУЧЕННЯ З ІНОЗЕМЦЕМ

"Вирішуємо проблеми клієнтів у міру їх надходження".

Мазур Єлизавета Сергіївна

Юрист, спеціалізується на питаннях міграційного права - оформлення документів на території України, країн Європейського Союзу (Польща, Італія, Іспанія, Угорщина, Румунія), надає візовий супровід для громадян України та іноземців.

Зв'язатися зараз

УКЛАДАННЯ ШЛЮБУ АБО ОФОРМЛЕННЯ РОЗЛУЧЕННЯ З ІНОЗЕМЦЕМ

Час прочитання: 3 хв.

Сьогодні Україна стала найпривабливішою країною для імміграції та оформлення документів на її території. Найбільше Українська держава славиться своїми національними звичаями та традиціями, які згодом і приваблюють іноземних громадян залишитися тут на довший період часу. Знаходячись на території України протягом, наприклад, навчання, іноземці знаходять своє кохання, знаходять своє призначення у житті. Згодом деякі з них створюють тут сім’ї та деякі навіть отримують громадянство України.

Для того, щоб укласти офіційний шлюб з іноземним громадянином, то наречені, перш за все, повинні досягти повноліття. На перший погляд дуже примітивне правило, але це варто та важливо пам’ятати громадянам, у яких у країні походження віросповідання виступає першим нормативно-правовим актом та дозволяє шлюби з малолітнього віку (наприклад: Нігерія, Чад, Бангладеш, Малі, Ефіопія).

Також наступним не менш важливим пунктом є відсутність офіційної реєстрації шлюбу з іншою особою.

Але звичайно ж пам’ятайте, що в Україні шлюб між рідними особами, наприклад між братами і сестрами, дітьми або батьками, усиновлювачами та усиновленою дитиною укласти неможливо.

Також як і в будь-якій процедурі оформлення документів у будь-якій країні світу має свої мінуси та ризики, і реєстрація шлюбу з іноземцями цьому не виняток.

На даний період існує велика кількість ситуацій коли шлюби з іноземними громадянами становлять негативні наслідки.

Якщо ж іноземець хоче переїхати до України на довгострокове перебування (не важливо з якою метою та якими обставинами), то йому потрібно у свою чергу оформляти вид на проживання в Україні. Коли недосвідчені в українському законодавстві іноземні гості починають процес реєстрації документів, то є ризик потрапити на недобросовісних юристів - шахраїв, які згодом просто зникають з документами іноземця.

Власне говорячи про саму процедуру реєстрації шлюбу, то перш за все наречені запевняють встановлену законом заяву та подають її до відділу реєстрації актів цивільного стану. Важлива фактична присутність як чоловіка, так і дружини. Після того як вони її подали особисто, чи за допомогою нашої допомоги, орган РАЦС її приймає та надалі ознайомлює подружжя з їхніми правами та обов’язками, повідомляє про право на проходження медичної комісії для встановлення стану здоров’я (як і кожна особа в Україні вони мають право відмовитися від проходження комісії). І нарешті згодом заявники разом узгоджують дату і час укладання шлюбу. Зазвичай шлюбна реєстрація здійснюється через місяць після узгодження, але звичайно існують винятки, коли можна зробити і у прискореному порядку.

Для реєстрації шлюбу в Україні потрібно надати наступні документи: 

  • Будь-який документ законної сили який підтверджує Вашу особу та підтверджує легальність перебування в Україні.
  • Наступним важливим документом є документ про відсутність перебування у шлюбі з іншою особою. Якщо змінювалось прізвище, то документ про зміну прізвища.
  • У деяких окремих державах також вимагається документ про підтвердження відсутності судимості у країні їхнього походження та місце офіційної реєстрації у тій самій країні.

На жаль розірвання шлюбу має і зворотній бік медалі - розлучення. Розірвання шлюбу між громадянином України та іноземцем проводиться як у судовому порядку так і через орган РАЦС. Важливим критерієм виступає той факт, якщо іноземець та українець на момент розірвання шлюбу проживають на території України, то процедура проводиться за аналогією процедури розірвання шлюбу громадян України.

На останок варто зазначити, що Україна відноситься до загально демократичних держав, адже надає право будь-якій особі реалізувати свої законні права. Для більш точних консультацій з питань оформлення документів в Україні звертайтесь до наших кваліфікованих юристів у сфері імміграції.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Юрист, спеціалізується на питаннях міграційного права - оформлення документів на території України, країн Європейського Союзу (Польща, Італія, Іспанія, Угорщина, Румунія), надає візовий супровід для громадян України та іноземців.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація