Фото: Ухилення від сплати податків

"Податки - це ціна, яку ми платимо за можливість жити в цивілізованому суспільстві".

Ясинський Євген Олександрович

Керівник практики податкового права

E-mail
yasinskiy@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-00

Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві.

Зв'язатися зараз

Ухилення від сплати податків

Час прочитання: 3 хв.

Невдовзі повертаються планові документальні перевірки, з якими податківці можуть завітати до бізнесу. Попри те, що раніше анонсувалося повернення перевірок після припинення воєнного стану в Україні, сьогодні ми бачимо іншу ситуацію. Період мораторіїв добігає кінця. Значна частина підприємств працювала без жодних додаткових перевірок у зв’язку з зупинкою строків податкової давності в періоди карантину та воєнного стану. Тож навіть ті підприємства, які справно сплачують податки, іноді остерігаються їх донарахування в розмірах, які були б достатніми для відкриття кримінальних проваджень.

З якої суми донарахувань можлива кримінальна відповідальність?

Таке питання є одним з найбільш актуальних серед того, з чим стикаються останнім часом юристи, надаючи консультації у царині податкового права. Про це йдеться у 212 статті Кримінального кодексу України. Коли сума умисно несплачених податків вчинена у значному розмірі, тобто в 3 тисячі та більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум, настає кримінальна відповідальність. Якщо ж сума несплачених податків перевищує неоподатковуваний мінімум у 5 та 7 тисяч разів, то цей злочин кваліфікується як ухилення від сплати податків у великих та особливо великих розмірах.

 

Разом з тим, у Податковому кодексі України є норма щодо податкової соціальної пільги у розмірі половини прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи. Це теж важливо, адже поступове збільшення прожиткового мінімуму впливає на поріг притягнення до відповідальності згідно з нормами кримінального права (йдеться про збільшення такого порогу). Так, з 1 січня 2023 року шкода, завдана злочином, розраховується, виходячи з соціальної пільги в 1342 гривні. Повертаючись до згаданого розміру шкоди в більш ніж 3 тисячі неоподатковуваних мінімумів громадян, цей показник потрібно помножити на 1342. Відповідно, отримаємо 4026000 гривень. Саме з такої суми несплачених податків починається відповідальність за нормами кримінального права.

Чим можуть бути корисними для вас наші послуги?

В команді адвокатського бюро «Приходько та партнери» є достатньо фахівців, які добре знаються на нормах податкового права. Ми регулярно слідкуємо за новинами галузі та вже готові до того, що податкові перевірки повертатимуться. Тому ми з радістю надамо вам послуги в цій галузі права. Йдеться про такі послуги, як:

  • Консультування. Це найкращий варіант, аби працювати не з готовою проблемою, а з запобіганням їй. Хоча на сьогодні часу є не так багато, до повернення перевірок ще можна підготуватися. Аби розуміти, у якому векторі це робити, потрібно відштовхуватися конкретно від вашої ситуації, а не загальної інформації з Мережі, де правдиві дані часто подають упереміш з неправдивими.
  • Супровід у взаємодії з уповноваженими органами. Коли юрист супроводжує вас під час відповідальних контактів з податківцями, це часто позначається на їх належному ставленні та вберігає вас від зловживань.
  • Представництво інтересів у суді. Іноді судовий шлях вирішення ситуації залишається єдиним можливим. Але і це не проблема, коли ви маєте професійну підтримку. Ми завжди працюємо на результат та відстоюємо інтереси наших клієнтів належним чином.

 

Отож, звертайтеся. Повернення податкових перевірок є нестрашним для тих, хто до них готується та заручається підтримкою професіоналів.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики податкового права

E-mail
yasinskiy@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-00

Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація