Ухилення від сплати податків: яка відповідальність?
E-mail
bychkov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-45

Спеціалізується на податковому праві, представництві інтересів перед контролюючими органами, представництві інтересів в рамках проведення заходів фінансового моніторингу.

Зв'язатися зараз

Ухилення від сплати податків: яка відповідальність?

Час прочитання: 2 хв.

"Податки – це частина власного майна, яка виділяється на користь держави її громадянами для того, щоб спокійно користуватися всім іншим". Шарль Л. Монтеск’є

Наявність системи оподаткування і фінансового контролю є чи не однією з основних ознак сучасної держави.

Дійсно, важко уявити сучасну, розвинуту державу в якій повною мірою відсутній апарат оподаткування, адже історично податки - це основний засіб наповнення державної казни. Саме тому, з метою забезпечення процесу наповнення бюджету в країнах запроваджувались і розвивались органи та механізми фінансового контролю.

 

Станом на теперішній час, в Україні впроваджено систему, в основі якої лежить суб’єктивна оцінка платниками своїх дій, шляхом розмежування несплату податків в силу певних обставин (виключаючи умисність несплати податків) від умисного ухилення від сплати податків. Зупинимось на більш суворому діянні.

На сьогоднішній день ухилення від сплати податків, яке вчинене умисно визначено кримінальним правопорушенням, відповідальність за яке передбачена статтею 212 Кримінального кодексу України, щоправда за умови недоплати до Державного та місцевих бюджетів податків і зборів у розмірі 4 542 000 гривень. Саме така сума визначена як порогова, для притягнення осіб до кримінальної відповідальності за умисне ухилення від сплати податків у 2024 році. Ця сума може складатись з одного податку, наприклад податку на додану вартість, або з різних, які в загальному розмірі дадуть суму податкового боргу, що перевищує 4 542 тис грн.

Важливо: сума несплачених податків для притягнення до кримінальної відповідальності за ст. 212 КК не може включати в себе суму єдиного соціального внеску (ЄСВ), оскільки останній не входить до системи податків і зборів і кваліфікується в кримінальному законодавстві окремо.

Підставою для початку кримінального переслідування в переважній більшості є податкові повідомлення – рішення винесені органами Державної податкової служби, сума податкового боргу по яких узгоджена, відповідно до положень податкового законодавства. Хоча в умовах сьогоднішніх реалій правоохоронці вдаються до інших способів встановлення сум ненадходження коштів до бюджету тим самим створюючи свого роду колізію за якої податкового боргу ще не виникло, а розмір ненадходження грошових коштів до бюджету вже встановлений. За таких обставин суб’єкту господарювання слід розуміти правову природу виникнення податкового боргу та відрізняти його від ймовірного ненадходження до бюджету грошових коштів з метою недопущення порушення своїх прав та відновлення вже порушених.

 

Своєчасне залучення до справи професійної команди забезпечує надійний захист Ваших прав та інтересів.

Адвокатське бюро «Приходько та партнери» готове забезпечити захист Ваших прав та Вашого бізнесу в розрізі як податкових так і кримінальних аспектів переслідування та обвинувачення в ухиленні від сплати податків.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
bychkov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-45

Спеціалізується на податковому праві, представництві інтересів перед контролюючими органами, представництві інтересів в рамках проведення заходів фінансового моніторингу.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація