УЧАСТЬ БУХГАЛТЕРА У ЗДІЙСНЕННІ ФІНАНСОВОГО МОНІТОРИНГУ

"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна
E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку.

Зв'язатися зараз

УЧАСТЬ БУХГАЛТЕРА У ЗДІЙСНЕННІ ФІНАНСОВОГО МОНІТОРИНГУ

Час прочитання: 2 хв.

 Питання фінансів та коштів є предметом відання, в більшості випадків, бухгалтерів. Отримання та супровід платежів по оплаті послуг, а також отримання готівкових коштів (якщо таке здійснюється) є прямими обов’язками бухгалтера. Дане питання актуалізується у зв’язку із внесенням змін до чинного законодавства в частині запровадження нових правил фінансового моніторингу, що серед іншого передбачає нових суб’єктів його здійснення.

 Тому розглянемо особливості бухгалтерського супроводу фінансових операцій, що здійснюються адвокатами, адвокатськими бюро, адвокатськими об’єднаннями в розрізі здійснення фінмоніторингу.

 Відповідно до статті 5 Закону № 361-IX від 06.12.2019 року спеціально встановленими суб’єктами, що уповноважені здійснювати первинний фінмоніторинг зокрема є:

  • адвокати;
  • адвокатські бюро;
  • адвокатські об’єднання;
  • суб’єкти господарювання, що відповідно до класифікатора видів економічної діяльності надають юридичні послуги (КВЕД 69.10), а також консультування з питань оподаткування (КВЕД 69.20).

 Обов’язки щодо здійснення первинного фінансового моніторингу та особливості його здійснення передбачені статтями 7 та 8 вищезазначеного Закону. Зокрема стаття 7 стосується ризик-орієнтованого підходу, що визначає загальні зовнішні критерії оцінки такого клієнта, а стаття 8 детальніше регламентує обов’язки.

 Здійснення первинного фінансового моніторингу вищезазначеними суб’єктами відбувається у випадку, якщо їх клієнт здійснює правочини:

  • купівлі-продажу;
  • управління активами;
  • управління банківським рахунком;
  • управління рахунком у цінних паперах;
  • процесах створення чи купівлі-продажу юридичних осіб;
  • процесах управління юридичними особами.

 Вищезазначені операції породжують обов’язок стати на спеціальний облік у Державній службі фінмоніторингу.

 Разом з тим, інформація, що стала відома у зв’язку із адвокатською таємницею чи іншою охоронюваною законом таємницею та при здійсненні захисту чи представництва клієнта не підлягають моніторингу та подальшому інформуванню відповідальних суб’єктів. При цьому варто зазначити, що бухгалтери не є суб’єктами на кого розповсюджується адвокатська таємниця, що викликає питання щодо сповіщення ними керівника юридичної особи, для здійснення подальшого моніторингу та інших заходів реагування. Для уникнення проблем у даному розрізі, бухгалтери юридичних фірм протягом останнього часу почали укладати зобов’язання про нерозголошення конфіденційної інформації для виключення обов’язку щодо фінансового моніторингу Клієнта.

  Звертаю увагу, що бухгалтери, які працюють в юридичних компаніях не є самостійними суб’єктами, однак у них виникає вторинний обов’язок інформування керівника щодо здійснених операцій. А вже керівник в подальшому вирішує спектр своїх дій в рамках Закону про легалізацію.

 Таким чином, дане питання є актуальним, та таким що виникло нещодавно, а тому немає широкої практики та досвіду його реалізації. Тому з метою захисту бізнесу потрібно завжди слідкувати за законодавчими нововведеннями, у чому Вам допоможе юридична компанія «Приходько та партнери».

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація