"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина

Головний Бухгалтер

E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-10

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку

Зв'язатися зараз

У КОГО ЗБЕРІГАЮТЬСЯ ТРУДОВІ КНИЖКИ ПРАЦІВНИКІВ ФІЗИЧНОЇ ОСОБИ – ПІДПРИЄМЦЯ

Трудові книжки працівників підприємств залізно зберігаються на підприємстві, то з працівниками ФОП – інша історія. Трудові книжки працівників, які працюють у підприємця, зберігаються безпосередньо у самих працівників. Це прямо зазначено в п. 2.21-1 Інструкції № 58. Тобто підприємець не повинен зберігати їх у себе.

У минулому році п. 2.21 Інструкції № 58, який стосується працівників представництв іноземних юросіб, був скасований – розпорядженням КМУ від 18.07.2018 р № 513-р. Це навело деяких на думку, що раз скасований п. 2.21, то заодно скасований і п. 2.21-1 Інструкції № 58. Оскільки останній нібито є похідним від першого.

Ми вважаємо таку позицію помилковою. Скасовано саме п. 2.21. А ось п. 2.21-1 Інструкції № 58 продовжує діяти. Ці пункти не мають взаємної підпорядкованості. Принцип від загального до конкретного в даному випадку не працює. Норми є автономними. Скасування п. 2.21 ніяк не відбивається на п. 2.21-1 Інструкції № 58.

Додаткове підтвердження можемо знайти і в роз’ясненнях Мінсоцполітики. У листі від 20.03.2019 р № 14/0 / 23-19 / 133 фахівці Мінсоцполітики посилаються на п. 2.21-1 Інструкції № 58, т. Е. Вважають його чинним, і підтверджують, що трудові книжки працівників ФОП як і раніше повинні зберігатися у самих працівників.

Також в зазначеному листі Мінсоцполітики акцентує увагу на тому, що законодавством про працю не передбачено обов’язку ФОП вести книгу обліку руху трудових книжок і вкладишів до них. На закінчення відзначимо, що мова йде саме про трудові книжки працівників.

А книжка самого підприємця інша проблематика. Як і раніше, внести до трудової книжки підприємця інформацію про його господарської діяльності не вийде. І тому є вагомі підстави. Трудова книжка – це документ про трудову діяльність особи на умовах трудового договору (контракту), укладеного з роботодавцем. Підприємець не є роботодавцем по відношенню до самого себе. Тому запис про період підприємництва в трудову книжку не вносять. Але це і не критично, оскільки для підтвердження «підприємницького» стажу використовуються інші відомості.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація