Тимчасове посвідчення громадянина України

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

Тимчасове посвідчення громадянина України

Час прочитання: 2 хв.

Тимчасовий паспорт України, тимчасове громадянство, посвідчення українця. Цей документ має багато назв, але офіційна одна.

Тимчасове посвідчення громадянина України (далі в тексті – ТПГУ) видається іноземному громадянину, який у законному порядку згідно з ЗУ «Про громадянство України» пройшов процедуру прийняття чи підтвердження громадянства України.

Етапи на шляху до отримання ТПГУ:

  • отримання українського громадянства, зафіксованого в Указі Президента України або рішення керівника міграційної служби про набуття громадянства України. Вид акта, яким закріплюється факт набуття громадянства визначається відповідно до категорії, за якою подавалася заява на громадянство України.
  • отримання довідки про реєстрацію особи громадянином України. Цей документ видається особисто людині в міграційній службі.
  • оформлення ТПГУ.

 
Відповідно до ЗУ «Про громадянство України» тимчасове посвідчення громадянина України видається терміном на 2 роки без можливості його продовження.

За ці 2 роки, людина має пройти процедуру офіційного виходу зі свого рідного громадянства (якщо йдеться про повнолітню людину) та надати відповідний документ до органів міграційної служби для завершення процедури оформлення українського громадянства у вигляді – отримання внутрішнього паспорта громадянина України та закордонного паспорта України для виїзду за кордон. Тим самим людина виконає своє зобов'язання, підписане ним у момент подання заяви про прийняття до громадянства України, стосовно свого розриву «відносин» з країною свого рідного громадянства.

У тих країнах, де оформити процедуру виходу з рідного громадянства неможливо, можна вдатися до судового механізму припинення громадянства. У судовому порядку необхідно встановити факт наявності об'єктивних обставин, які не дають можливості оформити процедуру виходу з громадянства своєї приналежності та отримати відповідний документ.

У практиці юридичної компанії «Приходько та партнери» є позитивні випадки вдалого застосування судового механізму припинення громадянства своєї приналежності, у ряді випадків фігурують такі країни, як Афганістан, Марокко, Йорданія.

 

На сьогоднішній день дуже популярним є варіант припинення громадянства Росії шляхом звернення до суду. Так, як міграційна служба відмовляє у прийнятті декларації про припинення іноземного громадянства, через відсутність передбаченого механізму громадян РФ. Але цей варіант не працює з усіх зрозумілих причин.

Порядок оформлення тимчасового посвідчення громадянина України та етапи проходження процедури прийняття до громадянства України досить складні, тому для правильності та законності проходження процесу варто заручитись допомогою фахівців з практичним досвідом.

Фахівці практики міграційного права юридичної компанії «Приходько та партнери» зможуть проконсультувати Вас та надати юридичний супровід Вашої справи. Заповніть форму на нашому сайті і ми зв'яжемось з Вами найближчим часом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація