E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-01

Керівник практики міграційного права, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

ТИМЧАСОВИЙ ДОЗВІЛ НА ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ НА ПІДСТАВІ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ В УКРАЇНІ: ОСНОВНІ УМОВИ

 Багатьох іноземних громадян і осіб без громадянства цікавить можливість отримання тимчасового дозволу на проживання в Україні на підставі працевлаштування (temporary residence permit), так, як це дасть їм право не тільки безперешкодно проживати в Україні протягом терміну дії посвідки на проживання (один рік, два року або три роки), а й надає можливість працювати і реалізовуватися на місці.

 Згідно законодавства для отримання тимчасової посвідки на проживання в Україні на підставі працевлаштування потрібно відповідати таким критеріям:

  • Категорія: іноземний громадянин або ОБГ повинен виступати як засновник / співзасновник або ж бенефіціарним контролером, розмір частки якого повинен становити не менше 100 000 Є;
     
  • Категорія: іноземець або особа без громадянства прибув в Україну з метою роботи в компанію – роботодавця, яка готова оформити іноземця або особу без громадянства на роботу і платити за нього передбачені законодавством України податки;

 Членам сім’ї іноземця – працює в Україні надається право отримати тимчасову посвідку на проживання на підставі возз’єднання сім з таким іноземцем або особою без громадянства.

 Порядок дій

 Якщо іноземний громадянин або ОБГ відносяться до першої категорії, тоді йому необхідно:

  • підготувати документи, які свідчать про факт того, що іноземець або особа без громадянства є засновником / співзасновником або ж бенефіціарним контролером, розмір частки якого становить не менше 100 000 Є;
  • отримати візу Д, якщо «рідна» країна чиє громадянства має людина – складається у візовому режимі з Україною;
  • приїхавши в Україну, надати всі необхідні документи для оформлення temporary residence permit.

 Через 15 робочих днів іноземець вже отримає тимчасову посвідку на проживання на термін, на який у нього було оформлено дозвіл на роботу. Протягом 30 днів з дня отримання посвідки на проживання необхідно зареєструвати своє місце проживання в Україні.

 Якщо іноземець належить до другої категорії і має «рідне» громадянство з візовим режимом з Україною, тоді йому необхідно:

  • оформити дозвіл на працевлаштування;
  • отримати візу (на підставі працевлаштування);
  • приїхавши в Україну, надати всі необхідні документи для оформлення temporary residence permit.

 Через 15 робочих днів іноземець вже отримає свій вид на термін, на який у нього було оформлено дозвіл на роботу. Протягом 30 днів з дня отримання temporary residence permit необхідно зареєструвати своє місце проживання в Україні.

 Для того, щоб мінімізувати тимчасові витрати і виключити помилки, необхідно звертатися за допомогою до фахівців, які спеціалізуються на таких питаннях.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація