Теща інвалід 2 групи мобілізація

"Ми намагаємось вирішувати проблеми клієнтів краще, ніж вони можуть очікувати".

Козян Тетяна Віталіївна
E-mail
kozyan@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-51

Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, написання заяв до ТЦК та СП для надання відстрочки, супровід звільнення з військової служби, консультації по мобілізації.

Зв'язатися зараз

Теща інвалід 2 групи мобілізація

Час прочитання: 3 хв.

Відповідно до статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, є певні категорії осіб, які не можуть бути мобілізованими.

Одними з таких є особи, що мають родичів з інвалідністю, зокрема тещу. До внесення змін у вказану статтю такі військовозобов’язані мали беззаперечне право на відстрочку, але станом на сьогодні є умова за відсутності інших осіб зобов’язаних утримувати тещу.

Теща інвалід 2 групи мобілізація - team informationЯк скористатися правом на відстрочку за наявності тещі з II групою інвалідності?

 • Оформити догляд. Реалізувати цей спосіб можливо якщо у довідці МСЕК про інвалідність тещі вказано, що вона потребує стороннього догляду або є наявний висновок ЛКК про потребу в сторонньому догляді. Варто зауважити, що процес оформлення догляду непростий а може тривати від одного до декількох місяців.
 • Довести, що військовозобов’язаний є єдиною особою, яка утримує тещу. Даний спосіб більш реалістичний, але потребує також чимало зусиль. Якщо у тещі є інші повнолітні діти, то довести, що саме військовозобов’язаний зять її утримує не просто, але можливо за наявності певних умов.

 

Теща інвалід 2 групи мобілізація - audit test 1Документи, що підтверджують право на відстрочку

 • Заява про оформлення відстрочки з чітким посиланням на відповідний абзац ст. 23 ЗУ “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.
 • Нотаріально завірені копії документів, що підтверджують родинні зв’язки (копія свідоцтва про шлюб, копія свідоцтва про народження дружини).
 • Нотаріально завірена копія довідки МСЕК та пенсійного посвідчення тещі.
 • Документи, що підтверджують, що саме зять утримує тещу та, що не має інших осіб, які можуть це робити. На жаль, законодавство не деталізує які це саме повинні бути документи. Як варіант це може бути нотаріально завірена заява тещі, про те, що в неї не має інших осіб, які можуть її утримувати.

Крім того, ви можете звернутися за допомогою до адвоката. Адвокат допоможе вам правильно скласти і представити ваші інтереси в ТЦК та СП.

У разі, якщо ТЦК та СП відмовить вам у наданні відстрочки, ви можете звернутися до суду з позовом про визнання незаконним рішення про відмову у наданні відстрочки. У позові необхідно буде вказати, що ваша теща є інвалідом II групи, і що ви маєте право на відстрочку від мобілізації.

Теща інвалід 2 групи мобілізація - a10a8812

Ось деякі нюанси, які необхідно враховувати при вирішенні питання про відстрочку від мобілізації у зв’язку з інвалідністю тещі:

 • Якщо ваша теща є непрацездатною, це є підставою для надання вам відстрочки від мобілізації незалежно від того, чи перебуває на утриманні.
 • Якщо Ви здійснюєте догляд за тещею.

У разі, якщо ви зможете довести наявність будь-якого з цих нюансів, у вас є більші шанси на отримання відстрочки від мобілізації.

 

Теща інвалід 2 групи мобілізація - group protectionОсь деякі з переваг отримання допомоги адвоката:

 • Адвокат має глибокі знання в галузі права та досвід у вирішенні юридичних питань.
 • Адвокат може допомогти вам уникнути помилок, які можуть призвести до негативних наслідків.
 • Адвокат може представити ваші інтереси в суді більш ефективно, ніж ви самі.

Якщо ви вирішили звернутися за допомогою до адвоката, важливо вибрати досвідченого фахівця, який має знання та досвід у вирішенні питань, пов’язаних з мобілізацією. Щоб отримати консультацію або допомогу юриста – заповніть форму на нашому сайті і наш юрист з Вами зв’яжеться.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація