"Нам не важливо, на чиєму боці влада, а важливо, на чиєму боці закон."

Черніков Дмитро Юрійович
E-mail
chernikov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-15

Спеціалізується на кримінальному, цивільному та адміністративному праві, перерахунку військових пенсій

Зв'язатися зараз

ТЕРИТОРІАЛЬНІСТЬ ПРОВЕДЕННЯ ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ ЮРИДИЧНИХ ОСІБ. НОВОВВЕДЕННЯ ПІД ЧАС ВІЙНИ

На сьогоднішній день питання державної реєстрації юридичних осіб сильно актуалізувалося. Під формулюванням “держана реєстрація” треба розуміти не тільки первинну реєстрацію, а саме створення юридичної особи, а також внесення змін до установчих документів, інформації про юридичну особу (інформації про місцезнаходження, види економічної діяльності, учасників, засновників, директора, уповноважених осіб і т.д.), припинення діяльності підприємства.

Питання порядку здійснення державної реєстрації в першу чергу регулюється Наказом Міністерства юстиції України від 09.02.2016 № 359/5, яким затверджений Порядок державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи. Даний порядок регламентує загальні засади проведення державної реєстрації, проведення реєстрації через фронт-офіси, особливості проведення державної реєстрації за заявами в електронній формі, проведення державної реєстрації політичних партій.

Реєстрація юридичних осіб, у тому числі громадських формувань без статусу юридичної особи, на підставі документів, які подані в паперовій формі здійснюється в межах областей, міста Києва та Севастополя за місцезнаходженням юридичної особи.
Якщо документи подаються в електронній формі, то державна реєстрація юридичних осіб проводиться незалежно від їх місцезнаходження.

У зв’язку із початком повномасштабною російсько-українською війною, та тимчасовою окупацією територій України, виникла нагальна проблема щодо проведення держаної реєстрації юридичних осіб. Так, як деякі області окуповані, в деяких ведуться активні бойові дії, немає фізичної можливості проводити реєстрацію юридичних осіб у вищевказаних областях України.

Враховуючи вищевказані обставини Міністерство юстиції України 03.03.2022 внесло зміни до порядку державної реєстрації юридичних осіб. Дані зміни передбачають, що у разі введення режиму воєнного стану на деяких областях або по всій Україні державна реєстрація юридичних осіб може здійснюватися будь-яким суб’єктом держаної реєстрації незалежно від місцезнаходження таких осіб.

Таким чином, на момент дії режиму воєнного стану здійснювати реєстрацію юридичних осіб можна в будь-якій точці України. Дані зміни створюють суттєві ризики того, що недоброчесні реєстратори будуть проводити так званні “сірі” реєстраційні дії за межами місцезнаходження підприємств. Як правило здійснюють дані реєстраційні дій на підставі підроблених документів, підписаних документів неуповноваженими особами або в порушення порядку здійснення реєстрації.

20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація