ТАКТИКА ЗАХИСТУ ПРИ ДТП

"Ми захистимо недоторканність Вашої честі, гідності, ділової репутації та інтелектуальної власності."

Ан Ірина Миколаївна

Керівник практики господарського та цивільного права

E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70 +38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.

Зв'язатися зараз

ТАКТИКА ЗАХИСТУ ПРИ ДТП

Час прочитання: 2 хв.

Кожного дня на дорогах України трапляється безліч дорожньо-транспортних пригод. Більшість з них із потерпілими та загиблими. Але не завжди просто встановити справжнього винуватця події. Дуже часто в таких справах обвинуваченими стають зовсім не ті. В таких випадках єдиною можливістю себе захистити є допомога адвоката.

Але як і в будь-якій іншій справі для захисту при ДТП має використовуватися тактика. Семе від тактики захисту при ДТП залежить результат. Умовно тактику захисту можна поділити на дві складових - це наявність або відсутність вини у діях клієнта. 

Тактика №1: Клієнт визнає, що ДТП сталося з його вини.

В такому випадку найоптимальнішим виходом в даній ситуації буде примирення з потерпілою стороною. Це позбавить Вас судових позовів в майбутньому про стягнення заподіяної шкоди та інших негативних моментів.

Тактика №2: Невинуватість у вчиненні ДТП

Ця тактика є складнішою, оскільки залежить від того за яких обставин сталося ДТП, чи є потерпілі та загиблі особи. Зазвичай адвоката не бере участі у першочергових слідчих діях у зв'язку з тим, що клієнт не має змоги зв'язатися з адвокатом. В таких випадках адвокат найперше:

  • Ознайомлюється з матеріалами справами та протоколами допиту з місця події.
  • Детально вивчає схему ДТП.
  • Ознайомлюється з показаннями свідків та інших осіб, які бачили ДТП.
  • В окремих випадках за допомогою адвокатських запитів отримує фото- та відео докази з камер вуличного бачення.

Якщо при ознайомлені з матеріалами справи  підстави вважати, що встановити істину неможливо, то адвокат може заявляти клопотання про проведення експертиз, які будуть мати доказове значення при вирішенні даної справи.

Тактика №3: Склад правопорушення та причинний зв'язок

Кожне правопорушення має свій юридичний склад та причинний зв'язок. Якщо хоч одного з елементів складу правопорушення не буде встановлено, то фактично не має й самого правопорушення. В цій тактиці адвокат має встановити відсутність причинно наслідкового зв'язку. Наприклад, при ДТП потерпілий помер, але внаслідок проведених експертиз було встановлено, що він помер не від отриманих травм, а від серцевого нападу. В такому випадку це вже зовсім інша кваліфікація вини та інша міра відповідальності.

Ще не варто забувати, що для досягнення бажаного результату при захисті при ДТП клієнт має бути максимально відвертим з адвокатом. Адже, якщо приховати важливі деталі від адвоката, які пізніше можуть стати відомі слідству, то можна отримати зовсім не такий результат як очікували. 

Але для клієнта варто пам'ятати, що чим раніше він звернеться до адвоката, то тим більше можливостей отримати кваліфікований захист у справі. Адже набагато простіше досягнути результату у справі, якщо її вести з моменту досудового розслідування ніж тоді, коли адвокат вступає у справу на стадії судового чи апеляційного розгляду.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація