Тактика захисту у кримінальному провадженні

«Ми захистимо Ваші права і недоторканність Вашої честі та гідності!»

Ковальов Артем Вадимович

Експерт в галузі кримінального, адміністративного та цивільного права. Спеціалізується на злочинах у сфері військової діяльності та злочинах у фінансовому секторі

Зв'язатися зараз

Тактика захисту у кримінальному провадженні

Час прочитання: 2 хв.

 Тактика захисту у кримінальному процесі - необхідний елемент діяльності адвоката, як професійного представника сторони захисту. Що включає в себе тактика захисту підозрюваного, обвинуваченого? Постараємося дати відповідь, яка допоможе навчитися відрізняти адвоката - стратега і тактика від формаліста.

 Формування тактики захисту визначається постановкою цілей (стратегічний аспект) і завдань з урахуванням умов їх реалізації (тактичний аспект).

 Цілі і завдання юридичного захисту обумовлені інтересами обвинувачених (підозрюваних), що необхідно враховувати при виробленні версій захисту.

 Реалізація тактичних завдань захисту повинна будуватися на наступних принципах:

  • ситуативність;
  • планомірність;
  • етичність;
  • законність;
  • прогнозування.

 Юридичний захист в тактичному плані охоплює організацію і планування дій захисту, вибір лінії поведінки підзахисного в ході розслідування кримінального провадження з урахуванням відносин і взаємодії з іншими учасниками процесу, а також інших правил і прийомів участі в кримінально-процесуальній діяльності, що застосовуються відповідно до кримінального процесуального закону і ситуації, що склалася.

 Юридичний захист спрямований на ефективний захист прав та інтересів підозрюваного, обвинуваченого і надання йому дієвої допомоги.

 Тактика захисту у кримінальному провадженні - це в першу чергу засіб юридичного діяльності, спосіб дії.

 Навіщо підзахисному (обвинуваченому) знати про тактику юридичного захисту? Щоб краще зрозуміти роботу свого захисника-адвоката.

 Версія захисту для обвинуваченого - життєва правда, в якій йому треба переконати слідчого, а потім і суддю. Одночасно версії захисту - це один з видів криміналістичних версій, які слідство має бути готове спростувати. Без логічно вибудуваної тактики завдання захисту нездійсненні.

 Для кримінального процесу можливе виявлення типових версій захисту, висунутих з урахуванням стандартних ситуацій у кримінальних справах. Відповідно, типові версії менш ефективні для цілей захисту обвинуваченого.

 Версії - основа планування захисту. Щоб адвокат міг правильно визначитися з інструментами юридичного захисту йому необхідно не тільки знати обставини події по кримінальній справі, а й мотиви, якими керувався його підзахисний.

 Адвокат, будучи професійним учасником кримінально-процесуальної діяльності, здійснюючи юридичний захист обвинуваченого у кримінальній справі, повинен:

  • своєчасно засвоїти і застосувати актуальну для тієї чи іншої ситуації тактику, в силу професійної підготовки та досвіду;
  • знати методи діяльності, що впливають на форму і зміст процесуальних дій у кримінальній справі;
  • враховувати суб'єктивні та об'єктивні умови діяльності (розслідування кримінальної справи), що відрізняються від умов діяльності іншого суб'єкта кримінально-процесуальної діяльності, наприклад, слідчого;
  • дотримуватися співвідношення інтересів адвоката і підзахисного.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація