Фото: Супровід заповнення електронної декларації держслужбовця до НАЗК

«Ми захистимо Вас у Вашому кримінальному провадженні!»

Панасенко Олексій Олександрович

Експерт в галузі кримінального права. Адвокат спеціалізується на злочинах у сфері корупції та хабарах. Захистить Вас у Вашому кримінальному провадженні.

Зв'язатися зараз

Супровід заповнення електронної декларації держслужбовця до НАЗК

Час прочитання: 3 хв.

Подання електронних декларацій – обов’язкова складова діяльності державних службовців. Після заповнення вони публікуються на сайті НАЗК і знаходяться у відкритому доступі. Певні зміни були внесені 24 лютого 2022 року. Для безпеки особистих даних українських політиків і держслужбовців доступ до публічної частини Реєстру декларацій було закрито НАЗК.

Дані електронних декларацій контролюються державними органами влади. Супровід заповнення електронної декларації держслужбовця до НАЗК – один із напрямків діяльності юристів «PRIKHODKO & PARTNERS».

Яку інформацію потрібно вказувати в декларації?

В електронній декларації обов’язково треба вказувати достовірну інформацію про майно та доходи державного службовця:

  • Майно (рухоме і нерухоме).
  • Транспорт, інші види рухомого майна.
  • Коштовності, цінні папери, готівка.
  • Об’єкти, які знаходяться на етапі будівництва.
  • Інтелектуальна власність.
  • Загальні доходи як за основним місцем роботи так і за сумісництвом.

Важливо: у декларацію вносяться не тільки дані щодо доходів декларанта, а й фіксується інформація про майно членів його родини.

Яка існує відповідальність за невірне чи несвоєчасне заповнення електронної декларації?

За несвоєчасне подання електронної декларації передбачена відповідальність відповідно до статті 172-6 КУпАП («Порушення вимог фінансового контролю»). Покарання – штраф від 50 до 100 НМДГ (неоподаткованих мінімумів доходів громадян). Якщо в електронній декларації будуть вказані завідомо невірні відомості і дані, штраф складає від 1000 до 2500 НМДГ.

У випадку притягнення державного службовця до адміністративної відповідальності він втрачає право на зайняття відповідної посади та підлягає звільненню.

7 березня 2022 року набрав чинності Закон №2115-ІХ. Відповідно до цього Закону, подання будь-якої звітності здійснюється протягом 3-х місяців після закінчення терміну дії воєнного стану. Мова йде про:

  • Щорічні декларації та декларації після звільнення за 2021 рік.
  • Декларації кандидатів за 2021 рік, якщо особа була призначена на посаду під час дії воєнного стану.
  • Декларації при звільненні під час дії в Україні воєнного стану.

Якщо державний службовець приймає участь в бойових діях та не має можливості подати електронну декларацію протягом трьох місяців після закінчення дії воєнного стану, він може це зробити протягом 30-ти днів з дня закінчення наслідків, які були перепоною на шляху подання декларації.

Від подання декларацій звільнені призвані офіцери, мобілізовані робітники, контрактники. Якщо вказані категорії мають відношення до посадових осіб місцевого самоврядування, вони в обов’язковому порядку мають задекларувати своє майно та доходи.

Таким чином, за можливості краще своєчасно подавати декларацію до НАЗК.

В чому полягає супровід заповнення електронної декларації?

Самостійне заповнення електронної декларації – достатньо складний процес. Краще довірити цю справу справжнім професіоналам – юристам «PRIKHODKO & PARTNERS».

Ми консультуємо наших клієнтів щодо правильного заповнення декларацій та за потреби захищаємо їх інтереси в суді та інших інстанціях. Співробітники компанії контролюють своєчасне подання електронних декларацій та перевірять їх наявність в Реєстрі, а головне - ми можемо провести супровід і заповнення електронної декларації НАЗК "під ключ" - розрахуйте ціну заповнення - залиште заявку у формі нижче!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Експерт в галузі кримінального права. Адвокат спеціалізується на злочинах у сфері корупції та хабарах. Захистить Вас у Вашому кримінальному провадженні.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація