Супровід інваліда за кордон

"Arma potentius aequum - справедливість сильніше зброї".

Тернова Діана Ігорівна
E-mail
ternova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-42-08

Юрист практики військового права та перерахунку військових пенсій. Спеціалізується на питаннях мобілізації, а саме надання консультацій, оформлення відстрочки від мобілізації, питання проходження ВЛК. Допомога військовослужбовцям, написання рапортів, супровід по звільненню з війської служби, оскарження висновку ВЛК і т. д.

Зв'язатися зараз

Супровід інваліда за кордон

Час прочитання: 2 хв.

Після повномасштабного вторгнення 24.02.2022 р. на територію України, чоловіки віком від 18 до 60 років, є обмеженими у можливості вільного перетинання кордону, відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» (з подальшими змінами та доповненнями).

Тому, під час дії воєнного стану в країні, гостро стоїть питання виїзду закордон для тих громадян, які потребують такого виїзду по супроводженню родичів в інші країни. На жаль, наразі ситуація в державі нестабільна, а батьки інваліди (свої чи дружини/чоловіка) чи дружина можуть потребувати допомоги в лікуванні, реабілітації чи захисту закордоном. З огляду на це, вони потребують підтримки, допомоги в пересуванні та допомоги в супутніх організаційних моментах.

Тож, у даній статті поговоримо з Вами про виїзд чоловіків закордон, які мають дружину, своїх батьків чи батьків дружини із числа осіб з інвалідністю.

У Постанові КМУ від 27 січня 1995 р. № 57 «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України» вказано, що у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану передбачена можливість виїзду закордон чоловіків, які супроводжують батьків (своїх чи дружини/чоловіка) 1-2 групи, а от стосовно дружини обмеження по групі інвалідності немає, оскільки дружина може бути з будь-якою групою інвалідності.

 

Для того, щоб виїхати з України, необхідно підготувати відповідний пакет документів, який чітко вказаний у вищезаначеній Постанові КМУ.

Для батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю 1-2 групи цей перелік дещо відрізняється від документів для супроводження дружини-інваліда. Відтак, одним із важливих документів, для супроводження батьків інвалідів є документи:

  • що підтверджують спільне проживання, а саме спільне задеклароване або зареєстроване місце проживання або ж здійснення догляду за своїми батьками чи батьками дружини (чоловіка), що підтверджується актом встановлення факту здійснення догляду.

В той час як умова реєстрації за однією адресою з дружиною – інвалідом законодавством не передбачена і не може бути причиною для відмови в перетині кордону.

Супровід інваліда за кордон - gry 4843

Найчастішими запитаннями даної теми є:

  • Чи можна здійснити супровід інваліда III групи?

– Супроводжувати інваліда III групи можливо тільки в тому випадку, якщо це дружина з інвалідністю. В інших випадках супровід осіб з інвалідністю 3 групи не передбачено.

  • Чи можна виїхати закордон без особи яку супроводжуєш?

– Так, можна, але в тому випадку, якщо особа, яку супроводжують особа стала на консульський облік.

  • Чи обмежений строк перебування інваліда закордоном та скільки разів можна перетинати кордон?

– Строк перебування інваліду за кордоном не обмежується та по кількості перетину державного кордону обмеження немає.

 

Остаточне рішення приймається прикордонниками на пункті пропуску, в ході вивчення документів та з’ясування обставин. Заповніть форму нижче і наш юрист з Вами зв’яжеться та проконсультує щодо супроводу інваліда за кордон та необхідних документах.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація