Супровід інваліда 2 групи за кордон

Юрист практики військового права. Спеціалізується на звільненні з військової служби, отриманню відстрочки від мобілізації, оскарженні ВЛК, написання рапортів, супровід виплат після поранення, оформлення УБД та ін.

Зв'язатися зараз

Супровід інваліда 2 групи за кордон

Час прочитання: 3 хв.

Одним із способів перетнути кордон військовозобов'язаним є супровід інваліда 2 групи. Але для того, щоб уникнути непорозумінь при перетині кордону потрібно розуміти, хто саме може здійснювати такий супровід та які для цього потрібно документи.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 року № 57, громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які супроводжують осіб з інвалідністю 2 групи, дітей з інвалідністю, осіб, які потребують постійного догляду, чи дітей, мають право на виїзд за межі України.

Хто може здійснювати супровід інваліда за кордон?

  • Особа, яка перебуває у родинних стосунках з інвалідом. Тобто, діти можуть супроводжувати батьків або навпаки. Також це стосується подружжя. Якщо один з подружжя має інвалідність, то інший може його супроводжувати за межі України.
  • Фізичною або юридичною особою, яка надає послуги з догляду за інвалідами. Якщо є підтверджуючі документи, що особа здійснює постійний догляд за інвалідом, то вона може його супроводжувати за кордон.
  • Представником організації, яка здійснює соціальну роботу з інвалідами.

Документи для супроводу інваліда за кордон

  • Оригінали або нотаріально завірені копії документів, що підтверджують родинні відносини (свідоцтво про народження або про шлюб);
  • Оригінали або нотаріально завірені копії документів, що підтверджують факт інвалідності особи, яка потребує супроводу (пенсійне посвідчення інваліда). Варто зауважити, що за наявності лише довідки МСЕК про групу інвалідності перетнути кордон буде неможливо.
  • Копія витягу з реєстру територіальних громад про спільне місце проживання інваліда та особи, яка його супроводжує.

Чи можуть відмовити у перетині кордону?

Так, якщо не було надано повного пакету документів. Однак, якщо відмова у перетині кордону була надана на незаконних підставах, то допомога адвоката може бути дуже корисною.

Адвокат допоможе:

  • з'ясувати підстави для відмови у перетині кордону;
  • виявити порушення закону при прийнятті рішення про відмову;
  • оформити позовну заяву та подати її до суду;
  • представляти інтереси особи в суді.

У разі задоволення позову, суд зобов'язує орган, який відмовив у перетині кордону, видати документ, який дає право на перетин кордону.

 

Таким чином, допомога адвоката може бути корисною у таких випадках:

  • якщо Вам потрібна консультація щодо переліку документів для перетину кордону з інвалідом;
  • якщо Ви отримали відмову у перетині кордону;
  • якщо особа не має юридичних знань та навичок, необхідних для самостійного оскарження рішення про відмову у перетині кордону;
  • якщо Ви хочете максимально підвищити свої шанси на успішне оскарження рішення про відмову у перетині кордону.

Щоб вирішити, чи потрібна допомога адвоката, можна проконсультуватися з адвокатом, який спеціалізується на адміністративному праві. Адвокат проаналізує обставини справи та дасть рекомендації щодо подальших дій.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Юрист практики військового права. Спеціалізується на звільненні з військової служби, отриманню відстрочки від мобілізації, оскарженні ВЛК, написання рапортів, супровід виплат після поранення, оформлення УБД та ін.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація