Супровід хворого за кордон під час війни – консультація адвоката

«Команда експертів на вашому боці!»

Мамедова Лілія Теймурівна
E-mail
mlt@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-32

Експерт в галузі кримінального права. Спеціалізується на злочинах у сфері корупції, хабарах, військової діяльності, злочинах у фінансовому секторі та злочинах проти основ національної безпеки. Супроводження в Європейському суді з прав людини та питаннях міжнародного розшуку.

Зв'язатися зараз

Супровід хворого за кордон під час війни – консультація адвоката

Час прочитання: 3 хв.

З моменту початку повномасштабної війни в Україні діють обмеження на перетин кордону чоловіками вікової групи 18-60 років. Це пов’язано з мобілізацією в умовах дії воєнного стану. Однак, право на виїзд за межі України мають визначені чинним законодавством категорії чоловіків. Вони передбачені постановою №57 Кабінету Міністрів України. Серед підстав для перетину кордону, зокрема, супровід хворого за кордон під час війни. Детально про це розкажуть наші спеціалісти – адвокати Приходько та Партнери.

Кого може супроводжувати військовозобов’язаний за кордон під час війни?

Для початку зазначимо, що до категорії людей, які потребують здійснення постійного догляду, належать не тільки особи з офіційно оформленою інвалідністю.  Під цю категорію також підпадають: невиліковно хворі, громадяни похилого віку, особи, які потребують тривалого лікування за межами України. Вказані вище особи не можуть пересуватися самостійно через ряд причин, серед яких – порушення функцій організму. 

Наступне питання, яке варто розглянути – документи, необхідні для супроводу хворого за кордон. Це, передусім, документи, які зможуть підтвердити родинні зв’язки (Свідоцтво про шлюб, Свідоцтво про народження та ін.),  висновок ЛКК (лікарсько-консультативної комісії) щодо необхідності постійного догляду за особою.

Що стосується військовозобов’язаного, який здійснює супровід хворого за кордон, він повинен при собі мати наступні документи:

  1. Закордонний паспорт. 
  2. Дозвіл від Територіального центру комплектування та соціальної підтримки. 

Якщо здійснюється супровід хворої людини, яка потребує лікування за кордоном, додатково треба надати медичну довідку встановленої форми. 

Окрім цього, чинне законодавство передбачає можливості для самостійного перетину державного кордону військовозобов’язаними чоловіками.  Вони можуть це зробити без осіб, які потребують надання постійного догляду у наступному випадку: вищезазначені особи перебувають на обліку в консульстві в іноземній державі. Для перетину кордону в цьому випадку знадобиться довідка та відповідний пакет документів. 

Нещодавно з’явилося ще одне нововведення. Для супроводу хворого необхідно надати Акт встановлення дійсності здійснення догляду (раніше цей документ не був потрібний для перетину кордону). Отримання цього Акту передбачає окрему процедуру. 

Таким чином, законно виїхати за кордон можуть всі групи чоловіків вікової групи 18-60 років, які мають на це відповідні підстави, підкріплені документами.

Консультація адвоката з супроводу хворого за кордон під час війни

Дуже часто виникають ситуації, коли навіть при наявності необхідного пакету документів та підстав для законного перетину кордону представники прикордонної служби відмовляють у перетині кордону військовозобов’язаним. В цьому випадку чоловіку обов’язково має бути надане письмове рішення про відмову у виїзді за кордон. 

Щоб не виникало подібних неприємних ситуацій, краще одразу заручитись підтримкою професійних адвокатів. Адвокати Приходько та Партнери надають весь спектр послуг, пов’язаних з перетином державного кордону в умовах воєнного стану військовозобов’язаними на законних підставах:

  • Консультування.
  • Допомога під час збору документів, які необхідні для виїзду за кордон. 
  • Супровід особи при перетині кордону.
  • Оскарження рішення про відмову у перетині державного кордону.

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації!  Для розрахунку вартості консультації адвоката з супроводу хворого за кордон під час війни заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація