Судове оскарження блокування податкових накладних

"Податки - це ціна, яку ми платимо за можливість жити в цивілізованому суспільстві".

Ясинський Євген Олександрович

Керівник практики податкового права

E-mail
yasinskiy@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-00

Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві.

Зв'язатися зараз

Судове оскарження блокування податкових накладних

Час прочитання: 3 хв.

Коли податкові накладні блокують, представники ДПС далеко не завжди готові обґрунтовано пояснити, чому вони вважають, що господарська операція має бути віднесена до категорії ризикових. Але компанія, яка зіткнулася з такою проблемою, має ускладнення та перепони у веденні бізнесу, її контрагентам не дають податковий кредит, ділові взаємини слабшають, а збитки ростуть. Адміністративний шлях вирішення проблеми, який полягає у наданні пояснень уповноваженим представникам фіскального органу, далеко не завжди спрацьовує. Тому доводиться звертатися до суду та відстоювати свої права. Як свідчать численні приклади з практики, клієнтам це важко дається самотужки, декому доводилося робити багато безуспішних спроб, а в кінцевому рахунку – все одно звертатися до юристів.

Порядок та умови звернення

Право на судове оскарження блокування накладних напряму випливає зі ст. 5 КАСУ (Кодексу України про адміністративне судочинство). Так, у правовій нормі, котру закріплює ця стаття, йдеться про те, що кожна особа має право у передбаченому законом порядку звернутися до адміністративного суду у випадках, коли, на її думку, дії або бездіяльність суб’єкта владних повноважень порушують її права. Окрім того, пп. 17.1.7 Податкового кодексу України визначає, що платник податків може в установленому Кодексом порядку оскаржувати рішення, дії чи бездіяльність контролюючих органів.

 

Як відбувається судовий процес?

Є декілька стадій, в рамках яких відбувається судовий процес. Усе рухається в наступній послідовності:

  • Спочатку пред’являється позов. Після цього слідує відкриття провадження.
  • На наступному етапі проходить підготовче провадження. Тут можливим є врегулювання спору за посередництвом судді. Воно може завершитися примиренням сторін. Але в контексті цієї теми такий сценарій є лише теоретичним. Як свідчить наша тривала практика, аргументом для податківців стає лише відповідне судове рішення.
  • Отож, справа розглядається по суті, а її розгляд завершується проголошенням судового рішення.

Також можливим є перегляд судового рішення в апеляційному провадженні та подальше оскарження апеляції.

Що ви отримуєте на фінальному етапі?

Набрання судовим рішенням законної сили передбачено у ст. 254 КАСУ. Ухвала чи постанова суду І інстанції набирає законної сили після того, як закінчився строк, передбачений для подання апеляційної скарги (якщо скаргу не було подано). Важливо відзначити, що подальший хід ситуації залежить від дій самих податківців. Приміром, якщо вони не виконують рішення, то може бути застосований механізм судового контролю за його виконанням.

 

Разом з тим, варто згадати, що фахівці адвокатського бюро «Приходько та партнери» завжди працюють на результат. Тож ми пропонуємо цілий комплекс послуг в рамках супроводу таких справ, поки накладні дійсно не будуть розблоковані. Ми не спиняємося на півдорозі та працюємо на те, аби клієнтська компанія могла відновити свою господарську діяльність та не несла нових збитків унаслідок зловживань з боку податківців.

Запити, пов’язані з податковим правом, належать до нашої ключової спеціалізації. Тому ми Вам якісно допоможемо. Щоб розрахувати вартість допомоги по розблокуванню податкових накладних - заповніть форму на нашому сайті і наш адвокат Вам зателефонує для уточнення інформації по Вашому питанню та запропонує шляхи вирішення.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики податкового права

E-mail
yasinskiy@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-00

Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація