Судова практика по ст. 263 ККУ у справі про незаконне носіння, зберігання, придбання, передачу чи збут вогнепальної зброї

«Ми захистимо Ваші права і недоторканність Вашої честі та гідності!»

Ковальов Артем Вадимович

Керівник практики кримінального права

Експерт з кримінального та міжнародного права. Також спеціалізується на злочинах у сфері військової діяльності та злочинах у фінансовому секторі.

Зв'язатися зараз

Судова практика по ст. 263 ККУ у справі про незаконне носіння, зберігання, придбання, передачу чи збут вогнепальної зброї

Час прочитання: 2 хв.

Відповідно до чинного законодавства, в Україні кожна людина має право на придбання зброї для самозахисту, полювання чи спорту. Головне — отримати відповідний дозвіл та не мати проблем з законом. За незаконне носіння, зберігання, придбання, передачу чи збут вогнепальної зброї наступає покарання за статтею 263 КК України. Юристи Приходько та Партнери в цій статті проаналізують судову практику справ за цією статтею.

Відповідальність за статтею 263 КК України

Відповідальність, передбачена за статтею 263 КК України, залежить від вчиненого правопорушення. Наприклад, за зберігання, носіння, придбання чи збут вогнепальної зброї, вибухових пристроїв чи вибухових речовин без наявності відповідного дозволу карається позбавленням волі строком від 3-х до 7-ми років. Якщо мова йде про виготовлення, носіння або збут холодної зброї — передбачені штрафні санкції, громадські роботи, обмеження або позбавлення волі строком до 3-х років.

Важливо: звільняються від кримінальної відповідальності особи, які добровільно здали органам влади бойові припаси, зброю, вибухові пристрої та вибухові речовини.

Судова практика по ст. 263 ККУ у справі про незаконне носіння, зберігання, придбання, передачу чи збут вогнепальної зброї - urb 9912 1 2

Судова практика за статтею 263 КК України

В більшості випадків основним посяганням у злочинах за статтею 263 КК України являються суспільні відносини в сфері обігу вибухових речовин, бойових припасів, обігу зброї. Зброя виступає річчю, тобто, власністю. Правовий режим власності регулюється тільки законами (зокрема, статтею 92 Конституції України), а окремого закону про регулювання обігу зброї немає.

Подібна неврегульованість суперечить не тільки Конституції України, а й Цивільному кодексу. Отже, не існує окремого закону, який би регулював правила обігу зброї, відсутня об’єктивна сторона злочину (одна з його невід’ємних складових). Відсутність подібного закону не дозволяє повністю усвідомити межу правомірної та протиправної поведінки. Це свідчить про відсутність суб’єктивної сторони злочину. Незаконні дії, відображені в статті 263 КК України відсилають саме до закону (зверніть увагу на фразу: «без передбаченого законом дозволу»). На сьогодні в Україні його не існує, що повністю виключає об’єктивну сторону злочину.

Таким чином, коли відсутній хоча б 1 елемент злочину, не має повноти складу кримінального правопорушення. Це, своєю чергою, унеможливлює притягнення особи до відповідальності і являється підставою для закриття кримінального провадження.

Допомога адвоката за статтею 263 КК України

Якщо Вас обвинувачують за статтею 263 КК України, треба обов’язково заручитись підтримкою професійного адвоката. Адвокати Приходько та Партнери:

  1. Прослідкують, щоб всі процесуальні документи були складені за всіма правилами. Якщо адвокат помітить порушення, то оскаржуватиме їх.
  2. Проаналізують висновки експерта на наявність викривлених чи хибних відомостей.
  3. Зауважать необ’єктивність відображення реальності відеофіксації слідчих дій.

Судова практика по ст. 263 ККУ у справі про незаконне носіння, зберігання, придбання, передачу чи збут вогнепальної зброї - urb 9479

Адвокати Приходько та Партнери мають значний досвід роботи у сфері захисту прав підозрюваних/обвинувачених за статтею 263 КК України.

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації! Для розрахунку вартості послуг адвоката за статтею 263 КК України заповніть форму нижче.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація