Суд з міграційною службою: найпоширеніші приводи

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права

Зв'язатися зараз

Суд з міграційною службою: найпоширеніші приводи

Час прочитання: 3 хв.

ДМС – служба, яка виконує важливі функції для держави та допомагає громадянам у відновленні та заміні документів, оформленні посвідки на тимчасове чи постійне місце проживання, а також питаннях українського громадянства і перетину кордону. Попри те, що роль цієї структури важко переоцінити (особливо – у воєнний час), є низка проблем, котрі стають приводом звернення людей до суду з приводу тих чи інших дій ДМС. Розглянемо поширені проблеми.

Суд з міграційною службою: найпоширеніші приводи - employee portfolioУкраїнське громадянство

Відомим прецедентом свого часу стала справа Даяни Залевської. Батьки дівчини ще у 90-х роках приїхали до України з Казахстану. Попри те, що дівчинка народилася тут, а її мама неодноразово зверталася до ДМС щодо надання дитині українського громадянства, служба знаходила приводи, аби відмовити у цьому. Коли Даяна стала повнолітньою, то почала боротися з системою вже сама. Відповідно, усе дійшло до судового розгляду.

Варто відзначити, що питання громадянства є дуже суттєвими. У такій ситуації, не маючи паспорта та відповідних правових відносин з державою, людина не має можливості отримати студентський квиток та залікову книжку, оформити картку в банківській установі й навіть придбати квиток на потяг. Хоча справа Даяни набула особливого розголосу, подібна ситуація є не єдиною.

 

Якщо продовжувати питання щодо українського громадянства, то таку саму проблему, починаючи з 2014 року, мають деякі добровольці, котрі воюють за Україну, однак походять з інших держав, де можуть бути репресованими за подібний вибір.

Суд з міграційною службою: найпоширеніші приводи - urb 9486 1

Суд з міграційною службою: найпоширеніші приводи - edit pageФормат документів

Відомою виграною справою свого часу став позов громадянки Наталії Дегтяр до Державної міграційної служби, яка на підставі своїх релігійних переконань вимагала того, аби їй був виданий паспорт у формі книжечки, а не пластикової картки. Ця справа розглядалася у кількох інстанціях. І, дійшовши до Верховного Суду України, пані Наталія таки відстояла свої права. Була прийнята відповідна Постанова. Коли суд задовольнив цей позов, він мотивував своє рішення тим, що держава має піклуватися про всіх людей, утримуючись від рішень, котрі можуть негативно сприйматися тими чи іншими верствами населення.

Суд з міграційною службою: найпоширеніші приводи - team informationКоли ДМС – позивач

Попри те, що в роботі Державної міграційної служби є певні недоліки, у судових справах вона далеко не завжди виступає у ролі відповідача. Яскравий приклад – питання видворення з України осіб, які є незаконними мігрантами. Приміром, про один з таких випадків, який трапився з мігрантом з Республіки Судан в Івано-Франківській області, опубліковано на сайті відомства. Представники територіального управління служби звернулися до суду з вимогою видворення згаданої особи, а суд задовольнив цю вимогу.

 

Суд з міграційною службою: найпоширеніші приводи - group protectionКоли потрібна допомога юриста?

У нинішній час, коли ДМС перевантажена масою найрізноманітніших запитів, ризик помилок та недосконалості в її роботі є підвищеним. Тому, якщо Ви бачите, що Ваші права у міграційних питаннях порушуються, Ви можете звернутися до фахівців юридичної компанії «Приходько та партнери», які допоможуть відстояти себе.

Заповніть форму нижче і наш юрист зателефонує Вам для вивчення Вашої ситуації та надання первинної консультації.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація