СУЧАСНІ НАПРЯМКИ ЗАПОБІГАННЯ КОРУПЦІЇ

«Я особисто гарантую, що ми чесно і порядно виконаємо свою роботу!»

Приходько Андрій Анатолійович

Адвокат, доктор юридичних наук, визнаний медійний експерт з юридичних питань, юридичний радник відомих політиків та бізнесменів.

Зв'язатися зараз

СУЧАСНІ НАПРЯМКИ ЗАПОБІГАННЯ КОРУПЦІЇ

Час прочитання: 2 хв.

Як будь-яке явище що розвивається, так і повинна вдосконалюватися система запобігання корупції. Зокрема це може здійснюватися за допомогою нових засобів, а також вдосконаленням вже існуючих. Крім того, важливим є модернізація, удосконалення та оптимізація не лише самої державної служби та її управління, а й системи бізнесу. Тому розглянемо інструменти, що впроваджуються для запобігання корупції.

 Першим процесом, що постійно розвивається є забезпечення прозорості органів державної влади щодо розпорядження бюджетними коштами, майном. Інструментами забезпечення вищезазначеного можуть бути різного роду інформаційно-аналітичні системи, наприклад «Відкритий бюджет», «Портал використання публічних коштів» тощо.

Оскільки явище корупції проникає у всі сфери життєдіяльності суспільства, то важливим аспектом у запобіганні корупції на державній службі виступає створення так званої «нульового рівня толерантності до проявів корупції». Вищенаведене реалізується шляхом мінімізації соціальних факторів корупції та створення тотальної нетерпимості до даного явища серед громадян. Інструментарій, який починає запроваджуватися у даному напрямку полягає у проведенні просвітницьких інформаційних кампаній серед громадян, розвитку системи надання державних послуг, шляхом переведення їх в електронну форму, що зменшує кількість особистих контактів із державними службовцями. Його практичними проявами можуть бути соціальні медіа, веб-сайти громадських об’єднань та їх просвітницька кампанія, створення порталів адміністративних послуг та електронних черг, створення системи оцінювання якості наданих державних послуг тощо.

Запобігання організаційним факторам корупції може забезпечити інформаційно-комунікаційний інструментарій. Він проявляється в реінжинірингу адміністративних процесів і процедур, застосування інноваційних технологій, упровадження систем електронного документообігу. Практичним прикладом застосування такого інструментарію є численні системи електронного документообігу (наприклад, «СЕДО», «АСКОД»).

Також досить актуальним проектом у даному напрямку, що нещодавно запроваджено, однак досить активно розвивається є програма президента України «Держава у смартфоні», яка реалізовується шляхом створення порталу «ДІЯ». Це онлайн-сервіс державних послуг, де всі процеси здійснюються швидко, чітко й зрозуміло. Він допомагає отримати послугу дистанційно та швидше, лише за допомогою Електронного цифрового підпису. Наразі за допомогою даного сервісу можливо здійснити ряд значимих дій щодо реєстрації, зміни відомостей чи припинення суб’єктів господарювання, зареєструвати народження дитини та отримати супутні послуги, подати повідомлення про початок будівельних та підготовчих робіт, подати декларацію про готовність до експлуатації об’єкта, будівництво якого здійснено на підставі будівельного паспорта. Існування такого сервісу мінімізує контакт особи із державним службовцем (наприклад державним реєстратором чи інспектором), що зменшує ризик корупції за надання таких послуг до мінімуму. Варто зазначити, що проект «Держава у смартфоні» є, поки що, єдиним у світі, що свідчить про його прогресивність.

Юридична компанія «Приходько та партнери» здійснює консультування у сфері запобігання корупції, а також здійснює захист клієнтів у разі вчинення корупційних правопорушень.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація