СТЯГНЕННЯ АЛІМЕНТІВ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ

"Justitia omnibus - Справедливість для всіх!"

Рябчук Оксана Павлівна

Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.

Зв'язатися зараз

СТЯГНЕННЯ АЛІМЕНТІВ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ

Час прочитання: 2 хв.

З 24 лютого у багатьох громадян виникло питання щодо виконання своїх зобов'язань за виконавчими документами. Одними з найпоширеніших є питання стягнення аліментів під час війни. Адже багато хто вважає, що під час воєнного стану стягувати аліменти не можна, накладати арешт на банківські рахунки тощо. Але ця інформація я не зовсім вірною, оскільки питання аліментів під час воєнного стану потрібно поділити на два способи:

 

Перший спосіб.

  • Аліменти вже були призначені до початку війни та вже перебувають на виконанні в органах виконавчої служби.

В такому випадку потрібно орієнтуватися на те, що в березні було внесено ряд змін до нормативних актів, в тому числі й тих, що регулюють виконання судових рішень.  З урахуванням цих змін заборонено здійснювати стягнення за виконавчими провадженням, але крім стягнення аліментів. Це означає, якщо виконавчий документ вже перебуває на виконанні до початку запровадження воєнного стану, то стягнення аліментів продовжується без будь-яких зміни. Якщо через певні обставини боржник не має можливості сплачувати аліменти через виконавчу службу, він може такі аліменти платити напряму стягувачу, про що повідомити виконавчу службу.

Але не потрібно забувати, що якщо змінилися обставини у платника аліментів або стягувач аліментів має підстави щодо аліментів не достатньо, то кожен з них має право на звернення до суду під час воєнного стану.

Другий спосіб.

  • Стягнення аліментів проводиться перший раз, після запровадження воєнного стану.

Тут варто зазначити, що на період війни особливих змін не відбулося. Як і раніше можна звертатися до судових органів в порядку позовного чи наказного провадження та стягувати аліменти на утримання дітей. Суди працюють та розглядають справи, які до них надходять. Провадження в якому буде розглядатися стягнення аліментів обирається залежно від індивідуальних особливостей справи.

 

Багато громадян вважають, що під час війни суди не розглядають справи, а отже й не звертаються до них. Така ж сама ситуація щодо прийняття на виконання виконавчих документів. Отримавши виконавчий лист або судовий наказ громадяни просто не знають, що з ними робити далі і просто не пред'являють їх до виконання, а тоді дивуються чому вони не можуть отримати аліменти.

Тому підсумовуючи наведене варто зауважити, що незважаючи на воєнний стан аліменти можна стягнути з батька або матері дитини. Оскільки діти перебувають під особливим захистом закону, то незважаючи на війну їх потрібно утримувати.

Але для того, щоб стягнути аліменти під воєнного стану не потрібно користуватися порадами інтернету. Для цього є фахівці, які допоможуть підготувати необхідні документи до суду та в подальшому стягнути кошти на утримання дітей. Звернення до адвоката не лише економить час, а й допоможе зробити все правильно та в окремих випадках без особистої присутності стягувача аліментів. Краще один раз отримати фахову консультацію ніж не отримувати аліменти. 

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація