СТВОРИЛИ ПІДПРИЄМСТВО: ЯК ПОВІДОМИТИ ПРО ПРИЙОМ НА РОБОТУ ДИРЕКТОРА?!

"Бережемо найголовніше: Ваш час, Ваші нерви, Ваші гроші."

Ворожбітова Кристина Юріївна
E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку.

Зв'язатися зараз

СТВОРИЛИ ПІДПРИЄМСТВО: ЯК ПОВІДОМИТИ ПРО ПРИЙОМ НА РОБОТУ ДИРЕКТОРА?!

Час прочитання: 2 хв.

 Незважаючи на «особливий» статус, директор є найманим працівником підприємства. Тому подавати на нього повідомлення про прийом на роботу потрібно в звичайному порядку. Ніяких винятків у частині подання повідомлення про прийом на роботу керівних осіб підприємства зазначені нормативно-правові акти не містять.

 Той факт, що ми подали відомості про нового керівника в ЄДР, не скасовує обов'язки подати повідомлення. У цих двох «дій» абсолютно різні цілі.
 Однак на новостворених підприємствах з виконанням цих законодавчих вимог виникають труднощі.
 Є ті, хто вважає, що трудові відносини з директором можуть починатися ще до держреєстрації підприємства. Також є ті, хто вважає, що трудові відносини з директором починаються з дати держреєстрації юрособи. Аргумент в цьому випадку такий: підприємство вважається створеним з дня його держреєстрації. До того ж відомості про керівника вказуються в заяві про державну реєстрацію юридичної особи. Відповідно директора приймають на роботу з дати внесення до Єдиного держреєстру запису про державну реєстрацію юридичної особи.
 Якщо йти за цією логікою, виконати вимогу про подання повідомлення про прийом на роботу директора до фактичного допуску його до роботи практично неможливо.
 Хоча, звичайно, можна спробувати це зробити в день держреєстрації підприємства.
 Безумовно, провести збори засновників / власників і прийняти на ньому рішення про призначення майбутнього директора можна ще до держреєстрації підприємства. Однак укласти трудовий договір з директором можна лише після того, як підприємство офіційно зареєстровано. Адже юрособа вважається створеною тільки з дати держреєстрації. Протокол зборів засновників (рішення власника - якщо він один) підприємства про призначення на посаду директора, по суті, є лише резолюцією на заяві про прийом на роботу. А реєстраційні документи лише ідентифікують того, хто буде займати цю посаду після реєстрації підприємства. До реєстрації підприємства трудові відносини виникнути не можуть.
 Після держреєстрації юрособи, директор на підставі рішення власників / засновників (оформленого протоколом) видає наказ (розпорядження). У ньому вказує дату, з якої він приступає до виконання своїх обов'язків. Дату, з якої працівник буде виконувати обов'язки директора, вказуйте з урахуванням дня, який знадобиться для повідомлення фіскалів про початок роботи.
 Важливо! До подачі повідомлення директор повинен утриматися від підписання будь-яких наказів (розпоряджень) або інших документів, пов'язаних з виконанням ним своїх трудових функцій.
 Повідомлення подавайте в паперовій формі. Адже електронні цифрові підписи на цю дату ще не оформлені. Причому електронну копію повідомлення до паперового оригіналу докладати необов'язково, адже в даному випадку повідомлення подається на одного працівника. Поштою повідомлення краще не відправляти.
 Підписати його може особа, визначена внутрішніми або установчими документами підприємства, - наприклад, один із засновників, уповноважений на такі дії протоколом зборів засновників. Директор має право підписати сам на себе повідомлення тільки тоді, коли він уповноважений на такі дії засновниками (є належним чином оформлена довіреність на представлення інтересів засновників перед третіми особами).
  Ну а що робити, якщо повідомлення не подали? Якщо директор ще не підписував жодного документа, в наказі (розпорядженні) про те, що він приступає до виконання своїх обов'язків, можна вказати потрібну дату.
 Тепер, що стосується відповідальності. На нашу думку, це штраф в розмірі однієї мінімальної заробітної плати, як за порушення інших вимог трудового законодавства. І при несвоєчасній подачі повідомлення, і в разі, якщо ви його взагалі не подасте, штрафні санкції будуть однаковими.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
vorozhbitova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-64

Провідний фахівець з досвідом практичної діяльності в галузі економіки та бухгалтерського обліку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація