Строки прийняття спадщини та наслідки їх пропущення
E-mail
borysenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-88

Юрист практики сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучення, стягненні аліментів, поділу майна подружжя, встановленні місцезнаходження дитини, позбавленні батьківських прав, отриманні посвідчення батьків багатодітної сім’ї, інших сімейних та спадкових спорах.

Зв'язатися зараз

Строки прийняття спадщини та наслідки їх пропущення

Час прочитання: 3 хв.

Прийняття спадщини у будь-якій правовій державі світу є досить важливим питанням, адже з ним завжди повʼязують настання певних правових наслідків для законних спадкоємців після смерті спадкодавця.

Однак, на практиці громадяни України часто задаються питанням щодо того, які існують законні строки для прийняття спадщини, та що буде, якщо пропустити строки прийняття визначені законодавством. В чому і вбачається актуальність обраної тематики на сьогодні.

А тому про дані проблемні питання ми і поговоримо у цій інформаційній статті з урахуванням чинних положень українського законодавства.

Які існують строки для спадкоємців, щоб прийняти спадщину?

Цивільний кодекс України в ч. 1 ст. 1270 закріплює, що спадкоємці мають термін у 6 місяців для прийняття спадщини, з моменту її відкриття.

Часом відкриття спадщини слід вважати день смерті спадкодавця, або день, коли особа була оголошена померлою (ч. 2 ст. 1220 ЦКУ).

Місцем відкриття спадщини слід вважати останнє місце проживання спадкодавця, якщо таке місце невідоме – місцем відкриття спадщини є місцезнаходження основної частини спадкового майна.

Відповідно до вищезазначеного, спадкоємці мають звернутись до нотаріуса, який територіально знаходиться за місцем відкриття спадщини із заявою про прийняття такої. Далі на підставі заяви нотаріус відкриває спадкову справу.(ч.1, 2 ст. 1221 ЦКУ).

Які будуть наслідки пропуску строків прийняття спадщини?

Із аналізу законодавчих положень Цивільного кодексу України вбачається, якщо спадкоємці протягом строку, що встановлений статтею 1270 ЦКУ не подали заяву на прийняття спадщини, то їх слід вважати такими, що спадщину не прийняли.

Отже, такі спадкоємці втрачають своє законне право на успадкування майна після смерті спадкодавця.

Важливо! Якщо спадкоємець на постійній основі проживав разом із спадкодавцем, то в момент відкриття спадщини йому не обовʼязково подавати заяву на прийняття спадщини, адже він автоматично вважається таким, що її прийняв, у разі якщо він не написав заяву про відмову від спадкового майна.

Як потрібно діяти, якщо спадкоємець пропустив термін для прийняття спадщини?

У спадкоємця, що пропустив терміни для прийняття спадщини існує 2 варіанти можливих дій, а саме:

  • отримати згоду від усіх спадкоємців, котрі подали заяву на прийняття спадщини, що вони не заперечують проти того, щоб особа подала заяву на прийняття спадщини поза термінами визначеними у законодавстві (ч. 2 ст. 1272 ЦКУ). Така згода повинно бути обовʼязково нотаріально засвідчена і її слід подавати за місцем відкриття спадщини;
  • звернутися до судових органів влади із позовом про встановлення додаткового терміну для прийняття спадщини (ч. 3 ст. 1272 ЦКУ). В такому випадку потрібно буде обґрунтувати причини пропуску строку на прийняття спадщини, зазначивши їх поважність.

Якщо ви пропустили терміни для прийняття спадщини, однак хочете її прийняти, то в такому випадку вам обовʼязково потрібна допомога кваліфікованих юристів - адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Наші юристи володіють практичним та багаторічним досвідом щодо застосування положень спадкового права, а тому вони гарантують вам отримання бажаного результату при співпраці. Звертайтесь!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
borysenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-88

Юрист практики сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучення, стягненні аліментів, поділу майна подружжя, встановленні місцезнаходження дитини, позбавленні батьківських прав, отриманні посвідчення батьків багатодітної сім’ї, інших сімейних та спадкових спорах.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація