Строк розгляду рапорта

"Закони марно існують для тих, хто не має мужності і засобів захищати їх".

Шипко Ілля Анатолійович
E-mail
shypko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-46

Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, супровід виплат після поранення та звільнення.

Зв'язатися зараз

Строк розгляду рапорта

Час прочитання: 3 хв.

При наданні правової допомоги військовослужбовцям, чи не одним з найефективніших інструментів для з’ясування необхідних обставин, прискорення процесу розгляду рапорту, уточнення правомірності дій командування, впливу на неправомірні вчинки командирів – є адвокатський запит до військової частини. При правильному складенні та обгунтуванні вимог, адвокатський запит є дієвим та ефективним методом захисту прав для військовослужбовців.

Строк розгляду рапорта - fast timeСтрок розгляду рапорта

Рапорт складається професійними адвокатами і має містити виклад основних подій, документи які зможуть це підтвердити, обгрунтування правильності позиції підзахисного та вимоги, які будуть доречними в конкретній ситуації. Після складення рапорту, адвокати направляють його до певної військової частини, а там в свою чергу мають надати необхідну відповідь. Оскільки ст.21-23 Кодексу України про адміністративні правопорушення, передбачено, що неправомірна відмова в наданні інформації, несвоєчасне або неповне надання інформації, не надання інформації, відповідно до Закону України ”Про адвокатуру та адвокатську діяльність” тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від двадцяти п’яти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. В свою чергу, правомірність подання такого запиту адвокатом, врегульована ст.20 ЗУ ”Про адвокатуру та адвокатську діяльність”.

 

Термін розгляду рапорту на разі чинним законодавством не передбачаний. Загалом, виходячи з практики час на розгляд займає 2-3 тижні з моменту відправки.

Строк розгляду рапорта - urb 4421Щоб зрозуміти більш детально, як саме працює адвокатський запит до військової частини та в чому його ефективність, розберемо ситуацію із реальної практики нашої компанії. Військовослужбовець Олег, мобілізований 26 лютого 2022 року, після півроку служби вирішив звільнитись за сімейними обставинами. Оскільки він мав дружину з II групою інвалідності, що є підставою для звільнення відповідно до ст. 26 ЗУ ”Про військовий обов’язок і військову службу”. Віськовослужбовець склав рапорт на звільнення та направив командуванню своєї військової частини, в якій він проходив службу. Однак рапорт командування відмовилось розглядати, не вказуючи ніяких об’єктивних причин та підстав для цього.

Олег звернувся за допомогою та захистом своїх прав до нашої компанії. Проаналізувавши ситуацію, ми склали адвокатський запит, для вирішення цієї проблеми та відновлення порушених прав клієнта.

В даному адвокатському запиті ми чітко прописали права військовослужбовця на отримання звільнення за сімейних обставин, обгрунтовуючи це конкретними нормативно-правовими актами та реальними обставинами справи. Зазначили, що командування незаконно відтягує з наданням відповіді та підписанням рапорту, цим самим порушуючи права військовослужбовця. В фінальній частині запиту, юристи компанії чітко вказали, що у відповідності до законодавства, у разі бездіяльності командування військової частини, будуть оскаржувати ці дії у судовому порядку і зазначили три головних питання:

  • Чи буде розглянуто рапорт військовослужбовця?
  • На яких підставах командування порушило право військового на отримання звільнення?
  • В який термін буде розглянуто рапорт і надана відповідь?

Після 7 днів з дня відправки адвокатського запиту до військової частини, командування надало відповідь і підписало рапорт на звільнення для військовослужбовця Олега.

 

Отже, у разі виникнення сумнівних питань та порушень прав з боку командування військової частини, не можна зважати, та необхідно якомога швидше звертатись за кваліфікованою юридичною допомогою. Щоб отримати консультацію чи допомогу юриста – заповніть форму на нашому сайті і наш спеціаліст з Вами зв’яжеться.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація