Строк оскарження рішення Пенсійного фонду до суду

"Аmаt victoria curam – перемога любить старанність".

Колганов Іван Володимирович

Керівник практики військового права

E-mail
kolhanov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-09

Спеціалізується на адміністративному праві, перерахунку пенсій для колишніх міліціонерів та військовослужбовців, у тому числі (СБУ, НГУ, ДСНС, ДПСУ, СЗР), спеціаліст з військового права.

Зв'язатися зараз

Строк оскарження рішення Пенсійного фонду до суду

Час прочитання: 3 хв.

Статистичні дані, котрі стосуються роботи адміністративних судів, свідчать про те, що найбільша кількість спорів спрямована проти Пенсійного фонду та його головних управлінь. На превеликий жаль, такими є реалії життя. З органу, який мав би спрямовувати свою діяльність на захист прав пенсіонерів, ПФ дуже часто перетворюється на їх ключового опонента. Це може стосуватися різних приводів – наприклад, неврахування частини страхового стажу у зв’язку з нечіткими записами в трудовій книжці, відмови перераховувати військовослужбовцям пенсію на основі оновлених довідок про грошове забезпечення, неврахування пільгового стажу.

Чому юридична підтримка в таких питаннях є важливою?

Вище були названі лиш окремі з часто розповсюджених варіантів ситуацій. На практиці є значно більше можливих проблем. У всіх таких ситуаціях варто звертатися до професійних юристів, котрі здатні допомогти компетентно та якісно. Таких фахівців ви знайдете в адвокатському бюро «Приходько та партнери», адже пенсійне право належить до нашої спеціалізації. Ми регулярно беремо в роботу такі запити та покращуємо життя наших клієнтів, представляючи їх інтереси у суді з ПФ.

 

Чому спочатку потрібно скористатися досудовим варіантом регулювання?

Чинний Кодекс адміністративного судочинства визначає те, що однією зі значимих умов для використання судового шляху відстоювання своїх прав є вжиття заходів досудового врегулювання спору. Якщо говорити простіше, то, перш ніж подавати до суду адміністративний позов, потрібно звернутися до уповноважених органів самого ПФ та спробувати вирішити проблему. Як свідчить наша регулярна практика, цей етап, скоріше, є формальністю. Він і справді необхідний, проте, у переважній більшості випадків ніякого результату не дає і лише стає свідченням для суду того, що людина намагалася вирішити питання з Пенсійним фондом напряму.

Коли посадовці ПФ відмовляють у тому, з чим звертається пенсіонер (приміром, перерахунок пенсії), вони повідомляють про це заявника офіційним листом. І вже тоді, коли ви маєте такий документ на руках, вам легше відстоювати себе у суді.

Що потрібно знати про строки для звернення?

З моменту, коли ви отримали такий офіційний лист з відмовою, починається відлік терміну, коли можна звертатися до суду. Якщо вас цікавить це питання більш детально, рекомендуємо ознайомитися з Главою 6 КАСУ, котра має назву «Процесуальні строки». Там ви побачите інформацію про саме поняття строків, принципи їх обчислення, поновлення та продовження строків, наслідки їх пропущення.

Якщо говорити про це в загальних рисах, то у частині 2 ст. 122 КАСУ міститься інформація про те, що для звернення до адміністративного суду особі надається 6 місяців з моменту, коли вона дізналася чи повинна була дізнатися, що її права, свободи чи інтереси були порушені.

 

Чому не варто зволікати?

Як свідчить наша практика відстоювання клієнтських інтересів, пенсіонери часто зволікають після отримання листа з відмовою у задоволенні їх запиту від ПФ. Це веде до пропущення строків і до того, що потім ці строки дуже непросто поновити. Тому не варто відкладати вирішення питання на потім. Як тільки лист вам прийшов, звертайтеся до команди кваліфікованих фахівців, котра може про вас подбати в юридичних питаннях. У нашому адвокатському бюро ви зустрінете саме таких спеціалістів.

Щоб отримати консультацію або юридичну допомогу у спорах з Пенсійним фондом - заповніть форму на нашому сайті і наш юрист зв'яжеться з Вами найближчим часом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація