СТРАТЕГІЯ ДЕРЖАВНОЇ МІГРАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ В УКРАЇНІ ТА ДМС УКРАЇНИ

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

СТРАТЕГІЯ ДЕРЖАВНОЇ МІГРАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ В УКРАЇНІ ТА ДМС УКРАЇНИ

Час прочитання: 2 хв.

На тлі останніх подій на міжнародній політичній арені Україна стрімко набирає оберти у питанні підвищення свого статусу та авторитету у світі. Перш за все, це стосується інтеграційних процесів, зокрема, в питаннях міжнародної міграційної політики. Виконання даного завдання потребує ефективного державного регулювання та комплексного і системного підходу до реалізації основних функцій та завдань Державної міграційної служби.

«Внаслідок того, що Україна одночасно є державою походження, призначення та транзиту мігрантів, територією різнохарактерних, різноспрямованих та різномасштабних міграційних потоків, забезпечення державного регулювання у сфері міграції є складним завданням, розв’язання якого потребує комплексного, системного підходу, належного фінансування, кадрового та наукового забезпечення…», як зазначається в основних догмах стратегії державної міграційної політики України на період до 2025 року.

Державна міграційна служба на сьогоднішній час відповідально підійшла до виконання мети стратегії, виконуючи поставлені завдання. Протягом останніх 2020-2021 років ДМС України здійснила прорив та кардинальні здвиги за останні 30 років.

ДМС приймає активну участь в розробці електронних сервісів, пов’язаних із реєстрацією місця проживання та обміном такою інформацією з іншими реєстрами, а саме, щодо відображення актуальної адреси реєстрації в застосунку ДІЯ, під час користування послугами є Малятко, ID-14 та здійснення електронної взаємодії з реєстром військовозобов’язаних. Всі ці кроки являються важливими на шляху по відмові від паперових документів.

СТРАТЕГІЯ ДЕРЖАВНОЇ МІГРАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ В УКРАЇНІ ТА ДМС УКРАЇНИ - urb 9873

На сьогодні, активно продовжується удосконалення надання адміністративних послуг в міграційній сфері, робиться все задля більш комфортного та доступного оформлення документів. Відбулась певна передача права на надання окремих адміністративних послуг від ДМС до ЦНАПів, які також отримали право на прийом документів з приводу оформлення (видачі) посвідки на тимчасове проживання, оформлення посвідки на постійне проживання в Україні (при наявності дозволу на імміграцію), обмін посвідки на постійне проживання у зв’язку із непридатністю до використання або досягненням певного віку, тощо.

Така передача повноважень допоможе міграційній службі більш зосередити свою увагу на одному із ключових своїх завдань – протидії нелегальній міграції в Україні. Як вважають деякі уповноважені персони з кругів ДМС – необхідно зробити акцент саме на протидії нелегальній міграції та паралельно запустити механізми та протоколи боротьби проти неї паралельно з організацією наданням адміністративних послуг в сфері міграції через ДМС та ЦНАПи.

Наразі, ДМС знову чекають зміни та модернізаційні процеси, наприклад – оформлення паспорту України за один день (відповідно до експериментального законопроекту), оновлення КУПаП, щодо встановлення відповідальності за порушення норм міграційного законодавства, перехід до Е-сервісної політики тощо.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація