СТАТУС РИЗИКОВОГО ПЛАТНИКА. ЯК ПОЗБУТИСЬ?

"Податки - це ціна, яку ми платимо за можливість жити в цивілізованому суспільстві".

Ясинський Євген Олександрович

Керівник практики податкового права

E-mail
yasinskiy@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-00

Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві.

Зв'язатися зараз

СТАТУС РИЗИКОВОГО ПЛАТНИКА. ЯК ПОЗБУТИСЬ?

Час прочитання: 2 хв.

До Електронного кабінету платника надійшло рішення про віднесення підприємства до переліку ризикових і у Вас, як сумлінного платника податку, постає логічне питання: «Як позбутись статусу ризикового платника?».

Віднесення підприємств до переліку ризикових суб’єктів господарювання регулюється Постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 р. № 1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» ( далі – Порядок №1165).

Цим Порядком передбачено вісім критеріїв ризикованості платника ПДВ, які оцінюють контролюючі органи під час моніторингу. І якщо перші сім критеріїв в Порядку №1165 сформульовані достатньо чітко та прості в тлумаченні, то останній, восьмий дозволяє визначити підприємству статус «Ризиковий платник» у найбільш неочікуваний момент. Найчастіше в Рішенні про відповідність платника податку критеріям ризиковості податковим органом зазначається саме 8-ий пункт критеріїв ризиковості «в органах ДПС наявна податкова інформація, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданій на реєстрацію ПН/РК».

Однак, статус «ризиковий» не є чимось незворотнім. Фахівці юридичної компанії «Приходько та Партнери» доволі успішно допомагають підприємствам позбутись такого ненависного статусу «ризиковий» законодавчо передбаченими способами.

  • Перший – досудовий або ж адміністративний порядок вирішення спору – направлення пояснень до податкового органу за місцем реєстрації платника з додатковими документами, аби переконати Комісію податкового органу, що ви той самий сумлінний платник податку і в переліку ризикових Вам точно не місце. У першому варіанті важливим є правильність зазначення інформації та її достатність під час подання до контролюючого органу.
  • Якщо ж на етапі досудового врегулювання спору, не вдалось дійти одностайності поглядів на ситуацію із податковим органом, у платників податку завжди в підмогу приходить другий, і з огляду на сталу судову практику, найбільш ефективний варіант це – звернення з позовом до адміністративного суду з метою оскарження рішення, про віднесення платника податку до ризикових платників податків.

За результатами позитивного судового розгляду, у разі якщо рішення суду вже набрало законної сили, податковий орган виключає платника з Журналу ризикових платників податків.

 

Виключeння пiдприємства з пeрeлiку ризикових платникiв є досить складною процeдурою, для отримання позитивного рeзультату звeртайтeсь до фахiвцiв ЮК «Приходько та партнeри»

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Керівник практики податкового права

E-mail
yasinskiy@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-00

Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація