Фото: Статус обмежено придатний

"Arma potentius aequum - справедливість сильніше зброї".

Тернова Діана Ігорівна
E-mail
ternova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-42-08

Юрист практики військового права та перерахунку військових пенсій. Спеціалізується на питаннях мобілізації, а саме надання консультацій, оформлення відстрочки від мобілізації, питання проходження ВЛК. Допомога військовослужбовцям, написання рапортів, супровід по звільненню з військової служби, оскарження висновку ВЛК і т. д.

Зв'язатися зараз

Статус обмежено придатний

Час прочитання: 2 хв.

З 04.05.2024 року статус "обмежено придатний до військової служби" в Україні скасовано.

Що означав раніше статус "обмежено придатний до військової служби" ?

Отримання такого статусу могло бути обумовлено наявністю певних захворювань або фізичних вад, які не робили людину повністю непридатною до військової служби, але обмежували її можливості.

 

Особи з обмеженою придатністю до військової служби, як правило, не направлялись на передову, але могли служити в тилових частинах, військових навчальних закладах, або виконувати інші завдання, які не потребували значних фізичних навантажень. Тобто, фактично назва змінилась, але суть залишилась така сама.

Однак, скасування даного статусу означає, що чоловіки, які раніше мали цей статус, тепер підлягають повторній військово-лікарській комісії (ВЛК) для визначення їх придатності до військової служби за новими правилами.

Впровадження нових категорій придатності, в першу чергу було зроблено для вдосконалення системи оцінки придатності до військової служби. Оскільки нова система передбачає більш чітку та ґрунтовну оцінку стану здоров'я та інших факторів, що впливають на придатність до служби. Це дозволяє більш точно визначити, чи може людина служити в армії, і уникнути помилок. А також, збільшення мобілізаційного ресурсу. Завдяки скасуванню статусу "обмежено придатний" до мобілізаційного ресурсу потрапляє більше людей. Це може бути актуальним в умовах воєнного стану, коли потреба в особовому складі зростає.

Відтак, впроваджено три нових статуси:

  1. Придатний до військової служби: цей статус надається чоловікам, які не мають ніяких обмежень для проходження військової служби
  2. Придатний до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони: цей статус надається чоловікам, які мають певні захворювання або фізичні вади, що не роблять їх непридатними до військової служби, але обмежують їх можливості.
  3. Непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку: цей статус надається чоловікам, які мають захворювання або фізичні вади, що роблять їх непридатними до військової служби.

Як отримати статус "придатний до служби у військових частинах забезпечення " або "непридатний до військової служби"?

Зробити це можливо безпосередньо звернувшись до районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) за місцем перебування на обліку. Далі пройти військово-лікарську комісію (ВЛК). І отримати висновок ВЛК про вашу придатність до військової служби.

 

Рекомендовано брати на комісію з собою медичні довідки з державних клінік, які підтверджуються стан здоров’я і де зафіксовані певні діагнози, хронічних або набутих хвороб.

Перелік захворювань та фізичних вад, які визначають придатність до служби визначено у Наказі Міністерства оборони України № 402 від 14.08.2008 року.

Якщо Ви хочете отримати консультацію юриста щодо мобілізації обмежено придатних - заповніть форму на сайті і наш юрист з Вами зв'яжеться найближчим часом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
ternova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-42-08

Юрист практики військового права та перерахунку військових пенсій. Спеціалізується на питаннях мобілізації, а саме надання консультацій, оформлення відстрочки від мобілізації, питання проходження ВЛК. Допомога військовослужбовцям, написання рапортів, супровід по звільненню з військової служби, оскарження висновку ВЛК і т. д.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація