ЗАБОРОНА НА В‘ЇЗД ДО УКРАЇНИ ТА ДЕПОРТАЦІЯ ЗА ЇЇ МЕЖІ

"Вирішуємо проблеми клієнтів у міру їх надходження".

Мазур Єлизавета Сергіївна

Юрист, спеціалізується на питаннях міграційного права - оформлення документів на території України, країн Європейського Союзу (Польща, Італія, Іспанія, Угорщина, Румунія), надає візовий супровід для громадян України та іноземців.

Зв'язатися зараз

ЗАБОРОНА НА В‘ЇЗД ДО УКРАЇНИ ТА ДЕПОРТАЦІЯ ЗА ЇЇ МЕЖІ

Час прочитання: 3 хв.

На теперішній час іноземці не тільки можуть успішно отримати посвідку на проживання в Україні і легально перебувати тут увесь дозволений період, але й, на жаль, можуть бути і негативні ситуації. Взагалі для початку, іноземним громадянам слід розуміти законні правила перетину українського кордону, якщо вони збираються чи вже приїздять до України.

Перш за все іноземцю слід мати з собою свій паспортний документ або ж дійної посвідки на проживання в Україні, які є чинними на момент проходження паспортного контролю на кордоні. Якщо немає посвідки на проживання в Україні, то впевніться, що у вас наявна в‘їзна віза. Також попередньо сплануйте та майте підтвердження вашого візиту до України та майте з собою у наявності достатню кількість коштів на період законного знаходження на території держави і до дня завершення вашого візиту. Виняток становлять іноземні особи або особи без громадянства, які їдуть до України для заробітку чи за допомогою у статусі біженців чи шукачів притулку.

Але ж який процес пропуску, та що відбувається, якщо в особи стоїть печатка про заборону перетину кордону України?

Якщо особа, якій не дозволено в‘їжджати до України, робить спробу в‘їхати, то її в цей момент буде відправлено або до країни, з якої людина прибула, або до країни її  походження.

Але якщо особа піймалась на незаконному перетині кордону України поза межами пунктів пропуску (наприклад, дуже популярним способом зараз є «перебігання через ліс»), то її у такому разі затримують та перевіряють на наявність у неї кримінальних правопорушень. Якщо таких не виявляють, то людина повертається до країни її попереднього перебування.

Звичайно ж не завжди особу повертають або примусово видворяють з України.

Існують, так звані «екстримальні випадки», при яких заборонено видворяти або передавати іноземного громадянина, до них відносяться такі: 

  • Якщо на іноземця ведеться розшук у певній країні, або на нього чекає там примусове видворення або повернення.
  • Якщо у країні його походження існують проблеми расизму щодо кольору шкіри, сексуальної орієнтації, віросповідання, раси або нації і через це він має там загрозу життю.
  • Якщо у його країні ведеться збройний конфлікт або системне порушення прав людини, або, наприклад, дуже часто стаються природні катаклізми, техногенні лиха, і є серйозна завада здоров’ю, але людина не може лікуватись, тому що у країні відсутнє медичне лікування.

Також усім іноземним громадянам слід розуміти, що ототожнення видворення і заборони на в’їзд є хибним, адже ці поняття є різними, як теоретично встановлено законом, так і на практиці.

Рішення про видворення або повернення приймається безпосередньо на кордоні під час проходження контролю за недотриманням умов перетину.

 

Відмітка про заборону на в’їзд, у свою чергу, проставляється не зважаючи на виправлення усіх порушень при перетині кордону. У такому разі слід у вічливому тоні попросити видати рішення вам на руки із точним зазначенням причини заборони. Але, згідно із законодавством рішення про заборону на в’їзд до України є факультативною санкцією, а отже може прийматись безпосередньо на місці перетину кордону разом із примусовим видворенням чи передачі іншій країні.

До причин про заборону на в’їзд до України відносяться наприклад:

  • Якщо особа після закінчення легального строку перебування в продовжувала проживати на території України тривалий період нелегально.
  • Якщо документи, які особа надає або подає до органів державної влади не є дійсними та не належать цій особі.
  • Якщо особа робила спроби перетину окупованої території під час антитерористичної операції за межами контрольних пунктів.

Також існує безліч різних причин щодо заборон на в’їзд, які урегульовуються відповідно до змін у нормативно-правових актах.

Рішення про заборону можна оскаржити у судовому порядку за допомогою наших професійних адвокатів міграційної сфери.

Отже, як Ви зрозуміли, ситуації під час легального перебування та при перетині кордону складаються різні, тому раджу вам одразу звертатись до свого юриста в Україні, аби уникнути подальших проблем з тлумаченням законодавства України.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Юрист, спеціалізується на питаннях міграційного права - оформлення документів на території України, країн Європейського Союзу (Польща, Італія, Іспанія, Угорщина, Румунія), надає візовий супровід для громадян України та іноземців.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація