Стаття за зраду батьківщині. Адвокат за статтею №111 Кримінального кодексу України

«Ми захистимо Ваші права і недоторканність Вашої честі та гідності!»

Ковальов Артем Вадимович

Керівник практики кримінального права

Експерт з кримінального та міжнародного права. Також спеціалізується на злочинах у сфері військової діяльності та злочинах у фінансовому секторі.

Зв'язатися зараз

Стаття за зраду батьківщині. Адвокат за статтею №111 Кримінального кодексу України

Час прочитання: 2 хв.

В цей час Україна проходить через дуже складний період своєї історії. Актуальною проблемою виступає поняття державної зради. Розпочнемо з визначення.

Відповідно до статті 111 Кримінального кодексу України під державною зрадою трактується умисно вчинене громадянином України діяння, яке заподіяло шкоду територіальній цінності, суверенітетові, обороноздатності, недоторканості, економічній, державній чи інформаційній безпеці України. В умовах збройного конфлікту або воєнного стану під державною зрадою розуміють шпигунство, надання іноземній організації, державі, її представникам допомоги в реалізації підривної діяльності проти української держави.

Стаття за зраду батьківщині. Адвокат за статтею №111 Кримінального кодексу України - zakriti kriminalnu spravu

Яке покарання за зраду Батьківщині?

Статтею №111 Кримінального кодексу України передбачено наступне покарання за зраду Батьківщині: позбавлення волі (від 12 до 15-ти років) з або без конфіскації майна.

Важливо: від кримінальної відповідальності можуть бути звільнені громадяни України, які не погодились на виконання злочинних завдань і добровільно повідомили про свій зв’язок з представниками іноземної організації або іноземної країни органам державної влади.

В умовах воєнного стану за державну зраду та диверсію передбачене максимальне покарання:

  • Позбавлення волі на строк від 15-ти років або довічне ув’язнення.
  • Обов’язкова конфіскація всього майна.

Якщо факт державної зради доведено, будь-яка амністія до осіб, які скоїли даний злочин, не застосовується.

Стаття за зраду батьківщині. Адвокат за статтею №111 Кримінального кодексу України - image 2022 09 07 12 22 49 1Процедура доведення державної зради

Будь-який орган обвинувачення має довести, що громадянин України вчинив умисні дії, які заподіяли шкоду обороноздатності, суверенітету, економічній безпеці, територіальній цілісності та ін. Серед таких умисних дій мова йде, передусім, про шпигунство, підривну антидержавну діяльність, перехід на бік ворога в умовах воєнного стану та збройного конфлікту.

Що розцінювати як державну зраду, а що ні – це суперечливе питання. З точки зору законодавства визначення «державна зрада» – недостатньо конкретизоване.

Такий злочин, як державна зрада – досить серйозний, а тому передбачає беззаперечне доведення провини обвинуваченого. В деяких випадках це провокує затягування розслідування через непереконливість чи недостатність доказів.

Кожен окремо взятий випадок досліджується окремо. Кінцевий результат залежить як від експертної думки, так і від доказової бази прокурора та адвоката. Саме безпосередні докази буде оцінювати суд як першої, так і другої та третьої інстанцій.

Відповідно до чинного законодавства, кожна особа має право на надання юридичної допомоги. Дане право гарантоване безпосередньо державою.  Саме держава спрямовує на його реалізацію свою правоохоронну систему. Це загальноприйняті міжнародно-правові вимоги, серед яких – Міжнародний пакт про громадянські та політичні права.

Якщо Вам знадобилася професійна правнича допомога по кримінальному питанню, звертайтеся до юристів нашої  юридичної компанії «PRIKHODKO & PARTNERS». Ми допоможемо довести Вашу невинуватість в суді. Для розрахунку ціни допомоги адвоката за 111 статтею КПК України (зрада батьківщині) – залиште заявку у формі нижче!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація