Фото: Стаття 358 ККУ –  яка відповідальність за підробку документів, печаток, підписів

«Ми захистимо Вас у Вашому кримінальному провадженні!»

Панасенко Олексій Олександрович

Експерт в галузі кримінального права. Адвокат спеціалізується на злочинах у сфері корупції та хабарах. Захистить Вас у Вашому кримінальному провадженні.

Зв'язатися зараз

Стаття 358 ККУ – яка відповідальність за підробку документів, печаток, підписів

Час прочитання: 3 хв.

Достатньо серйозним правопорушенням являється підробка документів та підписів. Чинне українське законодавство передбачає за таке правопорушення кримінальну відповідальність. В цій статті ми розглянемо, яка відповідальність за підробку документів, печаток, підписів.

Склад злочину та санкції, передбачені статтею 358 ККУ 

Пропонуємо розпочати зі  складових злочину за статтею 358 ККУ. Об’єкт правопорушення – порядок використання документів, регламентований законодавцем. Предмет злочинних дій умовно розподіляється на наступні категорії:

  • Посвідчення, документи офіційного призначення. 

Надаватися такі документи можуть юридичними та фізичними особами, державними/приватними нотаріусами, аудиторами та ін. 

  • Штампи, печатки. 

В даному відношенні не має значення форма власності. 

Більш детально розглянемо, що таке документи та посвідчення. 

Стаття 358 ККУ

Документи офіційного призначення передбачають фіксацію даних на будь-яких матеріальних носіях. Ця інформація посвідчує певні явища, факти, події. Важливо: офіційні документи видають уповноважені на це особи. Без офіційних реквізитів на документі його не можна вважати офіційним. При цьому варто відзначити, що на кваліфікацію злочинних дій за статтею 358 ККУ не впливають:

  1. Матеріал виготовлення документа.
  2. Спосіб його написання та ін. 

Що стосується посвідчення, це офіційний документ, в якому містяться відомості щодо законного власника з посвідченням його правового статусу та особи. Це може бути, наприклад, квиток військовослужбовця, посвідчення депутата, пенсійне посвідчення та ін. 

Об’єктивна сторона протиправних дій за статтею 358 ККУ:

  • Підробка та збут офіційної документації.
  • Виготовлення підроблених штампів, бланків, печаток та ін. 

Головна мета підробки будь-якого документа – повна імітація аналогічного офіційного документа. 

Суб’єктивна складова протиправної поведінки за статтею про підробку документів характеризується наявністю спеціальної мети та прямого умислу. 

Суб’єктом злочину визначається осудна фізична особа, якій виповнилось 16 років. Якщо злочинні дії здійснюються службовою особою, вони кваліфікуються за статтею 366 ККУ. Мова йде про службове підроблення. 

Міра відповідальності за статтею про підробку документів, печаток, підписів залежить від вчиненого правопорушення. 

Це можуть бути штрафні санкції (до 1000 НМДГ), обмеження волі строком до 3-х років. За наявності обтяжуючих обставин (повторне вчинення, за попередньою змовою групи осіб), передбачено покарання у вигляді позбавлення волі строком до 5-ти років. В умовах воєнного стану міра відповідальності в кожному конкретному випадку може збільшуватись.  

Наприклад, підробка висновку ВЛК або тимчасового посвідчення підпадає під злочинні дії за частиною першою статті 358 ККУ. Ці дії караються штрафними санкціями, арештом до 6-ти місяців, обмеженням волі строком до 2-х років. 

Фахова адвокатська допомога за статтею про підробку офіційних документів

Якщо Вам оголосили підозру за статтею 358 ККУ, першим стратегічним кроком стане звернення до професійного адвоката

Досвідчений захисник стане Вашою надійною підтримкою як на етапі досудового слідства, так і під час розгляду справи  в суді. Адвокати Приходько та Партнери допоможуть якісно захистити Ваші інтереси та повною мірою реалізувати законні права.  

Наші адвокати:

  • Проаналізують доказову базу та наявні матеріали кримінального провадження.
  • Докладуть всіх зусиль для спростування вини підозрюваного/обвинуваченого. 
  • Якісно представлять інтереси підзахисного на етапі досудового слідства та при розгляді справи під час судового засідання. 
  • Оскаржать вирок суду. 

Наші адвокати зможуть розробити дієву лінію захисту. Далеко не завжди обвинувачені за статтею 358 ККУ дійсно вчинили незаконні дії. Це дуже важливий нюанс, який потрібно враховувати. Якщо Ви по-справжньому цінуєте власну репутацію та свободу,  звертайтесь до фахівців нашого юридичного бюро. Ми маємо необхідний інструментарій для якісного захисту Ваших інтересів. 

Стаття 358 ККУ

Також наші адвокати захищають права потерпілих, які через протиправні дії третіх осіб отримали підроблений документ. Якщо у Вас виникли сумніви щодо автентичності документа, краще одразу звернутись до спеціаліста. Наступний крок – звернення до представників правоохоронних органів. Заява про відкриття кримінального провадження – початок для успішного розгляду справи. Ми зможемо якісно захистити права та законні інтереси кожного нашого підзахисного. Наші адвокати працюють на досягнення бажаного результату. До кожного нашого підзахисного ми застосовуємо індивідуальну стратегію захисту. 

Чи наявні у Вас ще запитання? Чекаємо на попередній консультації в зручному для Вас форматі (офлайн або онлайн)! Для розрахунку вартості послуг адвоката за статтею 358 ККУ заповніть форму нижче.


Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Експерт в галузі кримінального права. Адвокат спеціалізується на злочинах у сфері корупції та хабарах. Захистить Вас у Вашому кримінальному провадженні.

Зв'язатися зараз

Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація