Фото: Стаття 26 звільнення з військової служби

"Arma potentius aequum - справедливість сильніше зброї".

Тернова Діана Ігорівна
E-mail
ternova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-42-08

Юрист практики військового права та перерахунку військових пенсій. Спеціалізується на питаннях мобілізації, а саме надання консультацій, оформлення відстрочки від мобілізації, питання проходження ВЛК. Допомога військовослужбовцям, написання рапортів, супровід по звільненню з військової служби, оскарження висновку ВЛК і т. д.

Зв'язатися зараз

Стаття 26 звільнення з військової служби

Час прочитання: 3 хв.

Захист своєї країни є надзвичайно важливою справою, особливо в умовах війни. Україна має право на свою незалежність та територіальну цілісність, і для цього необхідно мати ефективну армію та інші військові формування, які зможуть захистити країну в разі агресії.

Захист України - це не тільки обов'язок для військових, а й для всіх громадян. Але на жаль, не всі військові можуть залишатися на службі протягом усього терміну, особливо в умовах війни. Життєві обставини, такі як проблеми зі здоров'ям або сімейні обставини, можуть змусити людину звільнитися зі служби. Під час війни, є не менш важливим завданням ніж захист свого суверенітету та цілісності - це дотримання законів та можливості звільнення з військової служби у певних випадках.

Так, звільнення з військової служби у мирний час, під час дії особливого періоду та під час дії воєнного стану є дещо різними. Перш за все, необхідно знати, що звільнення з військової служби в Україні можливе тільки в чітко зазначених випадках.

В даній статті поговоримо про звільнення з військової служби під час дії воєнного стану.

Підстави для звільнення з військової служби

Військовослужбовець може бути звільнений з військової служби під час воєнного стану у разі хвороби, яка перешкоджає подальшому проходженню військової служби.

 

Ще одна з підстав для звільнення є досягнення граничного віку перебування на військовій службі. Даний вік встановлюється із врахуванням наявності чи відсутності контракту, а от під час мобілізації призивати на військову службу можуть усіх військовозобов'язаних українців віком від 18 до 60 років.

Для того, щоб звільнитися з військової служби за станом здоров'я, військовослужбовець повинен звернутися за направленням на проходження ВЛК та після проходженням ВЛК отримати висновок про свій стан здоров'я, у якому буде визначена придатність до служби. Якщо стан здоров'я військовослужбовця дійсно перешкоджає його подальшій службі, то у висновку військово-лікарської комісії зазначається про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку.

 

У разі наявності у військовослужбовця поважних сімейних обставин, які потребують його знаходження поряд з сім’єю, він може звільнитися. Проте, законодавство передбачає обмежену і чітко визначену кількість підстав, даний перелік залежить від того, чи проходить військовослужбовець службу за контрактом чи за призовом під час мобілізації.

Такими обставинами можуть бути ситуації, коли військовослужбовець:

  • виховує дитину з інвалідністю віком до 18 років або хворіє на тяжку хворобу,
  • має дружину з інвалідністю
  • має своїх батьків або батьків дружини I-II групи інвалідності
  • має особу, яка потребує постійного догляду.

Тож, найкращим варіантом буде звернення до військового юриста, який чітко орієнтується в законодавстві, має досвід та практику звільнення зі служби військових за наявності законних підстав. Ви будете мати  розуміння всіх процедур, які потрібно пройти, щоб звільнитися з військової служби під час дії воєнного стану.

Щоб дізнатись вартість консультації та супроводу щодо підстав звільнення з військової служби під час воєнного стану заповніть форму нижче і наш юрист з військового права з Вами зв'яжеться найближчим часом.

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
ternova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-42-08

Юрист практики військового права та перерахунку військових пенсій. Спеціалізується на питаннях мобілізації, а саме надання консультацій, оформлення відстрочки від мобілізації, питання проходження ВЛК. Допомога військовослужбовцям, написання рапортів, супровід по звільненню з військової служби, оскарження висновку ВЛК і т. д.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація