Стаття 130 КУпАП – який штраф, як оскаржити, судова практика

«Захищаємо ваші інтереси знаннями і досвідом.»

Зал Дмитро Олександрович
E-mail
zal@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70

Спеціалізується на захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, супроводженні тендерів, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз

Стаття 130 КУпАП – який штраф, як оскаржити, судова практика

Час прочитання: 4 хв.

При керуванні транспортним засобам майже кожен водій зіштовхується із зупинкою автомобіля працівниками органів Нацполіції.

Як правило спочатку вони перевіряють документи у водія транспортного засобу, потім проводять його оцінку на предмет вживання алкогольних чи наркотичних засобів, а потім вже за наявності виявлених порушень, складають протоколи про притягнення до адміністративної відповідальності.

Однією із найпоширеніших статей на практиці є саме ст. 130 КУпАП. В чому і наявна актуальність обраної тематики на сьогодні.

А тому у цій інформаційній статті ми поговоримо про те, який штраф передбачений ст. 130 КУпАП, як оскаржити протокол складений працівниками органів Нацполіції та проаналізуємо судову практику, що стосується цієї тематики.

Який штраф передбачений ст. 130 КУпАП?

  • Вчинення адміністративного правопорушення вперше, що передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП - передбачає накладення штрафу розміром в 17 000 тисяч гривень та позбавлення права керування транспортними засобами терміном на 1 рік;
  • Якщо особа вчинила повторно правопорушення, що передбачене ч. 2 ст. 130 КУпАП - передбачає накладення штрафу розміром в 34 000 тисячі гривень та позбавлення права керування транспортними засобами терміном на 3 роки, або застосування адміністративного арешту терміном на 10 діб. Також в громадянина можуть конфіскувати транспортний засіб з оплатним відшкодуванням чи без такого. Під повторністю вчинення адміністративного правопорушення слід розуміти його здійснення протягом 1 року з моменту притягнення особи до відповідальності за ч.1 ст. 130 КУпАП;
  • Якщо особа вчинила правопорушення втретє протягом року, що передбачене ч. 3 ст. 130 КУпАП - передбачає накладення штрафу розміром в 51 000 тисячу гривень та позбавлення права керування транспортними засобами терміном на 10 років, або накладення адміністративного арешту терміном на 15 діб. Також в громадянина можуть конфіскувати автомобіль, але без права на його відшкодування в майбутньому;
  • Якщо особа після скоєння ДТП або зупинки автомобіля працівниками органів Нацполіції вживає алкоголь чи інші наркотичні засоби до моменту проведення медичного огляду (ч. 4 ст. 130 КУпАП) - передбачає накладення штрафу розміром в 34 000 тисячі гривень, або застосування адміністративного арешту на 15 діб одночасно з позбавленням права на керування автомобілями на строк у 3 роки.

Як оскаржити протокол, що був складений за ст. 130 КУпАП?

Для початку слід ознайомитися із матеріалами справи, що були передані до судового органу влади за ст. 130 КУпАП.

Потім встановити на чому базується доказова база керування особою транспортним засобом у стані алкогольного спʼяніння, зазвичай це показання свідків, складений протокол працівниками Нацполіції, відеофіксація правопорушення. Після цього слід провести аналіз всіх доказів у справі на предмет їх належності та допустимості.

Якщо працівники органів Нацполіції зібрали будь-яку доказову базу із порушенням чинних українських НПА, то суд такі докази не може брати до уваги, і таким чином вина особи не буде доведена, що як наслідок тягне за собою закриття провадження по справі та звільнення особи від адміністративної відповідальності.

Судова практика

Оформлення протоколу про вчинення правопорушення за ст. 130 КУпАП під час повітряної тривоги є підставою для закриття провадження по справі.

Таких висновків дійшов Богунський  районний  суд м. Житомира  у справі №295/355/23, де зауважив, що сам по собі факт керування особою автомобілем в стані алкогольного спʼяніння для доставки своїх членів сімʼї до бомбосховища не виправдовує дій правопорушника, однак працівники органів Нацполіції при складанні протоколу повинні враховувати, що спочатку потрібно забезпечити безпеку осіб від ударів ракет, а вже потім складати протокол про вчинення адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Подібний висновок також міститься у № 569/16321/23 Рівненського апеляційного суда.

Під час воєнного стану в країні важливим фактором при розгляді справ за ст. 130 КУпАП є здійснення волонтерства.

Так, у справі №344/4400/22 Івано-Франківський апеляційний суд врахував пропущення термінів для апеляційного оскарження по справі за ст. 130 КУпАП у звʼязку із здійснення громадянином волонтерства, а тому поновив пропущений термін оскарження та прийняв апеляційну скаргу.

Якщо на вас склали протокол за ст. 130 КУпАП та ви вважаєте, що такі дії працівників органів Нацполіції є незаконними, то тоді звертайтесь до адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Наші юристи допоможуть зібрати всі необхідні докази по справі, які підтверджують невинуватість клієнта компанії, а також побудують ефективну стратегію захисту у разі передання справи до судових органів влади. Не зволікайте та приходьте на консультацію саме до нас!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
zal@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70

Спеціалізується на захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, супроводженні тендерів, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація