Стаття 124 купап – який штраф, покарання, судова практика в Україні?

«Ваші права – наша місія»

Гафтер Давід Якович
E-mail
gafter@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на супроводженні тендерів, захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз

Стаття 124 купап – який штраф, покарання, судова практика в Україні?

Час прочитання: 3 хв.

Для отримання водійського посвідчення в Україні особа повинна успішно скласти теоретичний та практичний іспит.

Тобто тільки підготовлений громадянин, який знає правила дорожнього руху та вміє керувати транспортними засобами може отримати посвідчення водія.

Однак, чим більше особа перебуває за кермом, тим менше в неї є усвідомлення того, що вона рано чи пізно, але може потрапити в ДТП.

І це не обовʼязково через її винуватість або необачність, оскільки в транспортного засобу в дорозі можуть просто відмовити гальма. А тому якщо особа порушила правила дорожнього руху та скоїла ДТП за це передбачена відповідальність саме ст. 124 КУпАП.

У цій інформаційній статті ми поговоримо про те, який штраф та покарання передбачені за ст. 124 КУпАП, а також проаналізуємо судову практику, що стосується даної тематики.

Який штраф та покарання передбачені ст. 124 КУпАП?

Положення ст. 124 КУпАП передбачають, що адміністративна відповідальність за цією статтею настає тоді, коли громадянин порушив правила дорожнього руху, що в результаті спричинило пошкодження автомобілів, вантажу, доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна без інших постраждалих осіб.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді застосування штрафу розміром в 850 гривень або позбавлення права на керування автомобілями терміном від 6 місяців до 1 року.

Важливо! Громадянин може звільнитися від настання адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП у разі, якщо він з іншим учасником ДТП скористається правом скласти європротокол (спеціальний бланк повідомлення про настання ДТП за участю двох сторін, який надається страховій організації).

Судова практика

Якщо з моменту складення протоколу про вчинення особою адміністративного правопорушення за ст. 124 КУпАП до передачі справи до судового органу влади минуло більше 3 місяців, то вона підлягає закриттю.

Про даний правовий висновок зауважив суддя Новоукраїнського районного суду Кіровоградської області у справі № 396/2169/23 від 13 лютого 2024 року та вказав наступне.

Протокол про вчинення адміністративного правопорушення за ст. 124 КУпАП був складений 07 жовтня 2023 року, справа надійшла до суду 10 січня 2024 року. Строк притягнення особи до відповідальності за цією статтею складає 3 місяці.

Таким чином, на момент розгляду судової справи вже пройшов термін притягнення особи до адміністративної відповідальності, а тому провадження по справі повинно бути закрите. Подібні правові висновки можна також зустріти у справах № 456/1550/24 від 18 березня 2024 року та № 161/22517/23 від 14 березня 2024 року.

Якщо особа порушує правила дорожнього руху та при цьому пошкоджує лише власний транспортний засіб, то вона не може бути притягнута до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП.

Про даний правовий висновок зауважив суддя Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області у справі № 473/756/24 від 20 лютого 2024 року та звернув увагу на таке.

Обов'язковою ознакою правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, є заподіяння шкоди третім особам. Заподіяння механічних ушкоджень власному автомобілю не утворює склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП.

Так, як громадянин порушив правила дорожнього руху та пошкодив лише власний транспортний засіб у звʼязку із наїздом на пошкоджену смугу автомобільної дороги, то його неможливо притягнути до відповідальності за ст. 124 КУпАП. Провадження по справі було закрите.

Якщо вас притягують до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП, однак ви впевнені, що це є незаконними діями з боку працівників органів Нацполіції, то в такому випадку слід звертатися до кваліфікованих спеціалістів із адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Юристи компанії мають багаторічний та практичний досвід роботи із справами, що повʼязані із вчиненням адміністративних правопорушень, а тому вони зможуть допомогти побудувати ефективну модель захисту нашим клієнтам та закрити провадження за ст. 124 КУпАП. А тому не зволікайте та звертайтесь саме до нас!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
gafter@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на супроводженні тендерів, захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація