Списання кредиту по процедурі банкрутства в Україні

«Змінюю стереотипи про те, що великі кредити – це кінець!»

Шаховець Анастасія Сергіївна

Юрист в практиці банкрутства фізичних осіб та фізичних осіб підприємців. Спеціалізується на списанні банківських та МФО кредитів за допомогою процедури банкрутства.

Зв'язатися зараз

Списання кредиту по процедурі банкрутства в Україні

Час прочитання: 3 хв.

У 2019 році набула чинності нова процедура, яка дозволяє списати борги фізичним особам, а саме процедура банкрутства в Україні. Банкрутство є мірою крайньої необхідності у випадку, коли особа має велику заборгованість перед кредиторами. Для проходження знадобиться від 3 до 6 місяців, після чого всі борги, кредити, штрафи і пені списуються і в кінцевому результаті особа звільняється від боргового тягара. Скористатися цією процедурою можуть фізичні особи, які мають прострочення по кожному з кредитних зобов’язань більше двох місяців, а також, якщо погашення боргу є дійсно непідйомним згідно вашого доходу.

Як розпочати процедуру банкрутства фізичної особи?

Для початку необхідно зібрати всі необхідні документи, які зазначені в Кодексі України з процедур банкрутства. Як тільки ви пройшли цей етап і маєте всі документи на руках, можете переходити до складання самої заяви. Звісно, що заява має бути юридично правильно складена з усіма нормами законодавства, тож радимо звернутись до юристів, які в цьому допоможуть.

Після складання та подання заяви суд виконує низку робіт, а саме:

  • Призначає підготовче засідання;
  • Відкриває провадження по справі;
  • Призначає арбітражного керуючого;
  • Запроваджує мораторій на задоволення вимог кредиторів;

Щойно процедура завершується, то всі борги особи автоматично списуються, а всі відкриті виконавчі провадження закінчуються.

Які заборгованості списуються в процедурі банкрутства?

Боржники, які подали заяву на списання боргу, можуть розраховувати на повне списання боргу. Однак є винятки, такі як борги, які не підлягають скасуванню, несплата аліментів і відшкодування каліцтва.

Чи є наслідки для боржника, який пройшов процедуру банкрутства?

Попри вагомі переваги, процедура банкрутства має низку наслідків, які тривають протягом передбаченого законом часу. Після визнання боржника банкрутом протягом 5 років особа не може відкрити провадження у справі про банкрутство за його заявою.

Також негативні наслідки під час банкрутства впливають на ділову репутацію і тривають 3 роки. Крім цього, протягом 5 років фізична особа, визнана банкрутом, зобов'язана перед укладенням договорів позики, договорів поруки, договорів застави та кредитних договорів повідомляти про факт своєї неплатоспроможності інші сторони подібних договорів.

Яка вартість процедури банкрутства?

Процедура банкрутства не є безкоштовною, але є економічно вигідною для боржника, оскільки, зазвичай, загальна вартість заборгованості є значно більшою ніж вартість процедури. Для відкриття провадження  у справі про банкрутство необхідно обов’язково зробити авансування арбітражного керуючого не реквізити Господарського суду, до якого буде подаватись заява. Станом на сьогодні згідно Кодексу з процедур банкрутства винагорода керуючому реструктуризацією становить 40 260 грн. за три місяці його роботи.

Процедура банкрутства є надійним виходом з боргової ями. З кожним днем вона стає все більш популярною і з’являється більше позитивної судової практики та задоволених людей.

Якщо ви надумали поставити крапку на ваших боргах, але потребуєте допомоги у більш кваліфікованому супроводі в даній справі, можете звернутись до юристів компанії «Приходько та партнери», які є завжди відкриті до співпраці. Для розрахунку ціни оформлення процедури банкрутства в Україні - залиште заявку у формі нижче!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Юрист в практиці банкрутства фізичних осіб та фізичних осіб підприємців. Спеціалізується на списанні банківських та МФО кредитів за допомогою процедури банкрутства.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація