Фото: Списання кредиторської заборгованості під час війни

«Кожен хто співпрацює з нами - звільняє себе від обтяжливих кредитів. Ми оформлюємо банкрутство "під ключ" по всій Україні!»

Колесник Ілля Олександрович

Спеціаліст з банкрутства фізичних та юридичних осіб. Надає юридичний супровід у процедурах банкрутства фізичних осіб, ФОП, юридичних осіб, а також закритті виконавчих проваджень, укладенні реструктуризації і мирових угод з фінансовими установами.

Зв'язатися зараз

Списання кредиторської заборгованості під час війни

Час прочитання: 3 хв.

Списання кредиторської заборгованості під час війни є актуальною тематикою, адже громадяни України в такий скрутний час все більше розпочинають користуватися кредитними картками, проте не завжди можуть погасити заборгованість, що утворюється на них. Це повʼязано із непередбачуваними обставинами, які можуть настати внаслідок активних бойових дій в країні: втрата житла, через ракетний обстріл чи тимчасову окупацію території держави, раптове звільнення з роботи, вимушений переїзд до іншого міста чи країни, отримання вагомих поранень чи настання проблем із здоровʼям тощо. Все це сприяє тому, що українці вимушені брати все частіше кредит. А тому у цій статті ми поговоримо про те, яким чином на сьогодні можна списати заборгованість по кредиту у період воєнного стану в країні.

Як списати заборгованість за споживчий кредит в період воєнного стану?

1 грудня 2022 року Верховна рада України ухвалила Закон України № 2823-IX яким передбачається списання кредитів для фізичних осіб на нерухомість та автомобілі, які були пошкоджені або повністю зруйновані внаслідок активних бойових дій в державі.

Для цього позичальнику потрібно буде звернутися до кредитора після скасування воєнного стану в країні із заявою про скасування заборгованості по кредитному договору, який повинен відповідати таким критеріям:

  • предметом такого договору повинно бути або придбання нерухомості, або транспортного засобу. Якщо це нерухомість, то вона повинна бути знищена внаслідок військових дій Російської Федерації та мала стати єдиним місцем для проживання сімʼї боржника або іпотекодавця. Якщо це транспортний засіб, то він також повинен бути знищений внаслідок військових дій Російської Федерації та бути єдиним у сімʼї боржника на 23 лютого 2022 року. Транспортний засіб вважається знищеним, якщо він не підлягає подальшому ремонту або такий ремонт є економічно необґрунтованим;
  • на 23 лютого 2022 року заборгованість по кредитному договору не повинна бути прострочена більше, ніж на 7 днів;
  • метою отримання кредитного договору є придбання нерухомості або транспортного засобу.

Крім того, боржник також зобовʼязаний разом із заявою про списання боргу за кредитом подати документи, що підтверджують вищезазначені критерії.

Що робити, якщо ви взагалі не маєте коштів, щоб погасити кредиторську заборгованість під час війни?

У разі настання такої скрутної матеріальної ситуації ви можете діяти наступним чином:

  • Прохати фінансову установу про реструктуризацію кредиту. Це означає, що боржник звертається до банку із заявою в якій прохає реорганізувати його боргові зобовʼязання по кредитному договору (відстрочення виплат за основною сумою по кредиту і за відсотками, зміна відсоткової ставки, анулювання штрафних санкцій тощо). Таким чином, банк розглядає цю заяву і приймає рішення в односторонньому порядку про проведення реструктуризації боргу.
  • Оголошення фізичною або юридичною особою банкрутства. Це необхідно для того, щоб повністю або частково погасити заборгованість по кредиту. Для ініціювання процедури боржник звертається до Господарського суду, де останній відкриває провадження по справі та розпочинає її розгляд. Її особливістю є те, що на період відкриття справи про банкрутство дії мораторій на вимоги кредиторів, що дозволяє боржнику, хоча б на деякий час зберегти своє майно та спробувати відновити свою фінансову спроможність за допомогою досудової та судової санації.

Якщо вам потрібно списати заборгованість під час війни в країні, то в такому випадку не обійтись без досвідчених фахівців - адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Наша команда детально ознайомиться із вашою ситуацією, що склалася та надасть вам якісну правову консультацію, оскільки ми маємо багаторічний досвід роботи із фінансовим та банківським правом. А тому не зволікайте та звертайтесь за допомогою!

Розрахувати вартість допомоги:

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Спеціаліст з банкрутства фізичних та юридичних осіб. Надає юридичний супровід у процедурах банкрутства фізичних осіб, ФОП, юридичних осіб, а також закритті виконавчих проваджень, укладенні реструктуризації і мирових угод з фінансовими установами.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5.0

Кількість оцінок:

13

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація